IMF'den Yunanistan'a kötü haber

IMF'den Yunanistan'a kötü haber
IMF'den Yunanistan'a kötü haber
IMF sözcüsü Yunanistan ile mali yardım müzakerelerinde ciddi görüş ayrıkları olduğunu söyledi ve taraflar arasında anlaşma ihtimalinin oldukça uzak olduğuna işaret etti.

RADİKAL - IMF sözcüsü, Yunanistan ile teknik müzakerelerin tamamen durduğunu ve IMF heyetinin Brüksel'e döndüğünü ifade etti.

 

bigPara.com

  ETİKETLER:

  Yunanistan

  http://www.radikal.com.tr/137747213774721

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yunanistan'ın borçları ne gösteriyor - legendary

  Üretmeden tüketen bir toplumun borçları er geç önüne konur. Bir toplumun yapabileceği harcama kapasitesini ürettiği mal ve hizmetler sınırlar. Bunun üzeri ancak borçla finanse edilebilir. Kimse size zorla borç vermez. Sonra çıkıp bizi borçlandırdılar deme lüksü yok... Anadolu'da ayağını yorganına göre uzat derler ya o hesap ülke ekonomisini planlayanlar da popülist vaatlerden kaçınarak topluma gerçekçi olmayan hiçbir maddi vaatte bulunmamalıdır. Buna karşın bireyler de gerçekçi olmayan vaatleri fark edebilmeli ve bunun gelecekte sorun olacağını bilmelidir... Ekonomi denen ve aslında arka planı üretime dayalı olgu tamamen gerçekçi ve bilimsel bir yönetim anlayışı gerektirir. Hatalar düşüşe sebep olur, bedeli genç kuşak öder. Çünkü üretim açığını kapatmak için yatırımları çekmeniz gerektiğini bilirsiniz ve bunun olması için yatırımcıya uygun koşulları sağlamanız gerekir. Elbette maliyetle ilişkili bu koşullar başta işgücü fiyatlamasının aşağı çekilmesi sonucunu doğurur ki ekonomi tamamen bu şekilde işleyen zincirleme-reaksiyonel bir sistemdir.