İnci'den ömrü yüzde 50 daha uzun akü

İSTANBUL - İnci Akü, ‘nano kristal teknolojisi’yle güçlendirdiği yeni ürünü ‘İnci Akü Nano Gold’u lüks sınıf araç pazarına sundu. Standart akülere göre yüzde 50 daha uzun ömürlü olan Nano Gold, yüzde 30 daha fazla marş basma gücüne de sahip.
Nano Gold’u 2005 yılı itibarıyla pazara sunulan lüks segment araçlar için ürettiklerini belirten İnci Akü CEO’su Göksel Paker, Nano Gold ile gelişen pazarın ihtiyaçlarına yanıt vereceklerini söyledi. Araç teknolojisinin hızlı gelişimine paralel olarak Nano Gold’u Manisa’daki Ar-Ge merkezlerinde ürettiklerini kaydeden Paker, “Bu ürünün kullanılacağı araçlar pazarın 300 binini oluşturuyor. Nano Gold’la bu araçların yüzde 60’ını hedefliyoruz” dedi. Cirolarının yüzde 3’ünü Ar-Ge’ye ayırdıklarını vurgulayan Paker, yıllık 2.5 milyon adede çıkan üretimlerinin yüzde 35’ini 60 ülkeye ihraç ettiklerini de sözlerine ekledi. 

Sıfır bakım, üç yıl garanti
İnci Akü’nün yurtiçi satış ve pazarlama şirketi İncitaş’ın Genel Müdürü Erdoğan Yılmaz da, çok hızlı gelişen otomotiv pazarındaki boşluğu doldurmak amacıyla Nano Gold’u geliştirdiklerini söyledi. Yaptırdıkları bir pazar araştırmasına göre de, Türkiye’deki akü tüketicilerinin ağırlıklı olarak yerli markaları tercih ettiklerini belirten Yılmaz, “Bu da bizi destekledi. Krize rağmen marka yatırımlarını artırarak devam ettiriyoruz” dedi. Nano Gold’un diğer akülere göre en önemli özelliğinin sıfır bakım olduğunu kaydeden Yılmaz, ayrıca özel binek araçlarda da Türkiye’de akü sektöründe ilk kez üç yıl garanti sunduklarının da altını çizdi. (Radikal)