Index'in hedefi 1 milyar dolar

Bilişim ürünleri dağıtıcısı Index Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, geçen yıl 521 milyon dolar ciro elde eden grubun 2007 yılı ciro hedefinin 1 milyar dolar olduğunu belirtti.

İSTANBUL - Bilişim ürünleri dağıtıcısı Index Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erol Bilecik, geçen yıl 521 milyon dolar ciro elde eden grubun 2007 yılı ciro hedefinin 1 milyar dolar olduğunu belirtti. Bilecik, Index Grup'un 2004 yılı faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'de bilişim sektörünün bu yıl yüzde 25'lik bir büyüme hızı yakalayarak, 3 milyar dolarlık büyüklüğü aşacağını tahmin ettiklerini söyledi.
Sektörün büyümesinde özellikle Türk Telekom'un ADSL altyapısının büyük payı olduğunu ifade eden Bilecik, mobil ürünlere artan ilginin de bu büyümede etkili olduğunu anlattı. Bilgi teknolojileri sektöründeki büyümeye paralel olarak, bünyesinde altı şirket barındıran Index Grup'un da 2004 yılında hedeflenen yüzde 40'lık büyümeyi aşarak, yüzde 53.1'lik bir büyüme yakaladığını ifade eden Bilecik, grubun geçen yıl 521 milyon dolar ciro elde ettiğini dile getirdi. Grubun 2005 yılı için 655 milyon dolar ciro hedeflediğini ifade eden Erol Bilecik, 2007'de 1 milyar dolar ciroya ulaşmayı planladıklarını söyledi. Index Grup'un 2005'te bilgisayar bileşenleri ve mobil ürünlerde payını büyütmeyi hedeflediğini belirten Bilecik, satılan her üç dizüstü bilgisayardan birinin, her iki sunucudan birinin ve üretilen her iki bilgisayardan birinin tedarikçisi olmayı planladıklarını anlattı.