İngiliz emlak devinden Türkiye tanıtımı

Şubat ayında Türkiye emlak pazarında faaliyete geçen İngiliz emlak şirketi Parador Properties, Türkiye'de İspanyol modeli olarak adlandırılan yöntemle yabancılara yazlık evi satıyor.

İSTANBUL - Şubat ayında Türkiye emlak pazarında faaliyete geçen İngiliz emlak şirketi Parador Properties, Türkiye'de İspanyol modeli olarak adlandırılan yöntemle yabancılara yazlık evi satıyor. Bu arada Parador iş ortağı olan İngiltere'nin en büyük turizm şirketi Thomson/Tui ile Türkiye'nin tanıtımına yönelik bir film çalışması da yapıyor. Filmde yabancıların yoğun ilgi gösterdiği yörelerin tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra nasıl emlak alınabileceği hakkında bilgiler veriliyor. Çalışmaları süren film önümüzdeki haftalarda İngiltere'nin seyahat kanalı Travel Channel Sky'da gösterilecek. Parador Properties'in Thomson/TUI ile gerçekleştirdiği filmin bir benzeri geçtiğimiz yıl İspanya için çekildi ve büyük ilgi gördü.
İngiltere'nin en büyük gayrimenkul şirketlerinden Parador Properties dünyada yılda 700 milyon avro'luk gayrimenkul satışı gerçekleştiriyor.