@hakki_ozdal

İngiltere'de Türk 'takım'ı

İngiltere'de Türk 'takım'ı
İngiltere'de Türk 'takım'ı

Liverpool un eski kaptanı ve şu andaki marka elçisi Phil Thompson şunları söyledi: Futbolseverler her zaman Liverpool ile İstanbul u birlikte anacak. Kıyafette kalite, stil ve rahatlık çok önemli. Ramsey in kıyafetlerini hafta sonu çok iyi temsil edeceğiz.

Dünyanın en büyük futbol takımlarından Liverpool artık Türk hazırgiyimci Ramsey'in takım elbiseleriyle statlarda boy gösterecek.
Haber: HAKKI ÖZDAL / Arşivi

LİVERPOOL- İngiltere’nin Kızıllar’ı İstanbul ’u unutamıyor. 2005 Mayıs’ında Milan karşısında ilk yarısını 3-0 geride kapatıp 2. yarıda beraberliği yakaladıkları ve penaltılarla Şampiyonlar Ligi şampiyonu oldukları maç, Liverpool’un 100 yılı aşan tarihinin artık en önemli gecelerinden biri hatta birincisi. Efsanevi Anfield Road stadının basın odasında, takımın unutulmaz oyuncusu Phil Thompson, o gece İngiliz Sky TV için yorumladığı maçın anılarıyla yeniden heyecanlanırken, yanında bir Türk şirketinin yöneticisi oturuyor. Buluşmanın nedeni Ramsey’in Liverpool’la yaptığı 3 yıllık giyim sponsorluğu anlaşması. Evet, kaptan Steven Gerard ve öteki oyuncular artık maç öncesi Ramsey’in kendileri için hazırladığı ve diğer takım elbiselerden yüzde 50 daha hafif olan ‘Zero Weight’ takım elbiseleri ile boy gösterecekler. Daha önce Harvey Nichols, Dolce Gabbana ve Armani gibi markalarının elbiselerini giyen Liverpool’lu futbolcular için Ramsey, 3 sezonda 120 takım elbise, gömlek ve kravat hazırlayacak. Ramsey İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Doğan, bu işbirliğinin temelinde, “Liverpool’un asla vazgeçmeyen efsane bir takım olması”nın yattığını söylüyor; Kop tribününün dünyaca ünlü o “Asla yalnız yürümeyeceksin” marşına da gönderme yaparak. Ve Liverpool’a da şans getireceklerine inanıyor. 

Zero Weight Koleksiyonu
Doğan, yaklaşık 1 yıl önce tüketiciyle buluşturulan Zero Weight Koleksiyonu’nun bu işbirliğindeki önemine dikkat çekiyor: “Biz kendimize kitleleri etrafında buluşturan, global hedeflerimiz doğrultusunda yurtdışında ses getirecek güçlü bir partner ararken; onlar da kendi marka değerleriyle uyum sağlayabilecek bir sponsor arayışındaydı. Kendilerine Zero Weight teknolojisiyle ürettiğimiz koleksiyonumuzu sunduk. Karşılıklı olarak enerjiler tuttu ve bu anlaşmayı imzalama noktasına geldik. Şimdi Avrupa vitrininde çok daha güçlüyüz.” Ramsey’in öncelikli hedefi Rusya, Türk Cumhuriyetleri, Kuzey Afrika, Ortadoğu olmak üzere komşu coğrafyalarda büyümek ama Doğan, Liverpool ile yapılan anlaşmanın Batı Avrupa’da da büyümek ve mağazalaşmak için güçlü bir zemin oluşturacağını söylüyor.

İlk kez Chelsea karşısında giyecekler
Liverpool CFO’su Philip Nash, işbirliğinin iki taraf için de başarılı sonuçlar getireceğine inandıklarını belirtiyor: “Liverpool olarak İstanbul’da harika bir gece geçirdik ve Şampiyonlar Ligi şampiyonu olduk. Türk insanının futbol tutkusunu biliyoruz. Ramsey’in de güvenilir bir marka olduğunun farkındayız. Ramsey’in takım elbiselerinin oyuncularımızı rahatlatacağına ve şans getireceğine inanıyoruz.” Takım bu elbiseleri ilk olarak hafta sonu Chelsea ile oynanacak FA Cup finali öncesinde giyecek. Nash, “Bu kupanın finalinde takımlar düğün veya özel günlerdeki gibi giyinir ve maçtan önceki seremoniye çıkar. Hafta sonu dünya çapında 1 milyar kişi bu maçı izleyecek ve herkes ‘Bu güzel elbiseler nereden’ diye soracak” diyor. Nash, başka Türk firmalarından gelecek sponsorluk anlaşmalarına da sıcak baktıklarını vurguluyor. Hatta Türkiye satış mağazaları açmayı planladıkları ülkelerin de arasında yer alıyor.

bigPara.com