ING'nin yeni CEO'su Wilfred Nagel

ING'nin yeni CEO'su Wilfred Nagel
ING'nin yeni CEO'su Wilfred Nagel

Nagel 1991?den bu yana ING?de.

ING Türkiye CEO'su Hakan Eminsoy'un görevden kendi isteğiyle ayrılmasından sonra, bu göreve ING'nin deneyimli yöneticilerinden Nagel getirildi

İSTANBUL - Ing Bank’ın yeni İcra Kurulu Başkanı (CEO) Wilfred Nagel olacak. Bankadan yapılan yazılı açıklamada, ING Bank CEO’su Hakan Eminsoy’un 9 Kasım 2009 tarihi itibarıyla görevinden ayrılma kararını takiben, halen ING Asya Kurumsal Bankacılık Başkanlığını yürüten Wilfred Nagel’ın 1 Ocak 2010 tarihinden geçerli olmak üzere ING Bank’ın yeni CEO’su olacağı belirtildi. Bu süreçte, ING Bank Yönetim Kurulu Üyesi Vincent van den Boogert’in geçici CEO olarak görev yapacağı kaydedildi. Eminsoy ise, farklı bir kariyer gelişimine bağlı olarak aldığı bu karar sonrasında, ING Bank Türkiye Yönetim Kurulu’ndan ayrılacak ancak önümüzdeki dönemde ING’ye danışmanlık verecek. 

Altı ay çalışmama şartı
Edinilen bilgiye göre ING’den ayrılma kararını Hakan Eminsoy kendi aldı. Ancak bankaya yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Eminsoy’un ING ile imzaladığı sözleşmede ‘aynı sektörde çalışmak için altı ay bekleme’ şartı bulunması yüzünden bir süre sektörde resmi olarak görev alamayacak.
Hakan Eminsoy yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi: “ING Bank Türkiye geleceğe dair büyüme planlarını gerçekleştirebilecek bir pozisyona sahiptir. Wilfred Nagel ise özellikle kurumsal bankacılık alanında tecrübe sahibi başarılı bir uluslararası bankacıdır. Nagel, ING Bank Türkiye’yi hem Perakende Bankacılık hem de Kurumsal Bankacılık alanında daha da başarılı bir geleceğe taşıyacaktır.”
ING Bankacılık Yönetim Kurulu Üyesi Eli Leenaars ise, Eminsoy’a ING’nin Türkiye’deki büyüme hedefleri doğrultusunda gösterdiği önemli çabalar ve engin bilgisi için minnettar olduklarını vurgulayarak şunları söyledi: “Hakan Eminsoy’un kayda değer bilgi ve deneyimini, bundan sonra da bir danışman olarak bizlerden esirgememesini arzu ediyoruz. Ağırlıkla Avrupa’da faaliyet gösterecek bir banka olma stratejimiz doğrultusunda, şimdi de Wilfred Nagel yönetiminde Türkiye’deki hedeflerimizi gerçekleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye, bizim için önemli büyüme potansiyeline sahip bir ülke.”

Wilfred Nagel kimdir?
Açıklamada yer verilen bilgilere göre, 1991 yılında ING’ye katılan Wilfred Nagel, risk yönetimi ve kurumsal bankacılık alanlarındaki ciddi deneyimi ile dikkati çeken uluslararası bir bankacı. Nagel, ING bünyesinde altı yıl boyunca Asya bölgesinde çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra, iki yıl boyunca ING’nin New York’taki kurumsal ve yatırım bankacılığı operasyonlarında çalıştı. 2002 yılında ING Kurumsal Kredi Risk Yönetimi Genel Müdürü olan Wilfred Nagel, 2005 yılında ise Asya Kurumsal Bankacılık Başkanlığı görevine getirildi. Görev değişikliğinin, alınacak onayları takiben geçerli olacağı ifade edildi.
ING Grubu, bankacılık, sigorta ve varlık yönetimi alanlarında Avrupa, Asya, Avustralya ve Amerika’da yer alan 40’tan fazla ülkede 110 bin çalışana ve 85 milyon müşteriye hizmet veren bir finansal hizmetler şirketi. (Radikal)