Intel'den 'çift beyinli' işlemci

Intel, çift çekirdekli Intel Pentium D işlemcisine dayanan dijital ev ve yeni ofis platformlarını Türkiye'de de satışa sundu.

İSTANBUL - Intel, çift çekirdekli Intel Pentium D işlemcisine dayanan dijital ev ve yeni ofis platformlarını Türkiye'de de satışa sundu. Acer, Aidata, Casper, Crea, Exper, Fujitsu Siemens, HP ve Vestel marka Intel Pentium D işlemcisine sahip bilgisayarların tanıtıldığı toplantıda konuşan Intel Türkiye Genel Müdürü Ege Ertem, geçen dört yılda bilgisayarların performansının 3 kat arttığını söyledi. Pentium D işlemcilerin fiyatlarının 300 doların altında olacağını belirten Ertem, "Çoklu çekirdekle dört yılda sistem performansı 10 kat artacak" dedi. Intel Başkan Yardımcısı Anand Chandrasekher da, "2006 yılında tüm Intel ürünlerinde çift çekirdek kullanılmaya başlanacak" diye konuştu.
Chandrasekher, çift beyinli işlemciyle bilgisayarlarda yazılım saldırılarına ve virüslere karşı koruma sağlandığını açıkladı. 'Çift beyinli' Intel Pentium D, kullanıcıların müzik, video ve fotoğraf gibi birçok dijital içerikli işlemi aynı anda yapmasını sağlıyor.