İnternetteki mağazalara 'ünlü bereketi'

İnternetteki mağazalara 'ünlü bereketi'
İnternetteki mağazalara 'ünlü bereketi'
Her dönem reklam filmlerinin vazgeçilmezi olan ünlü isimler, bu defa internetten satış yapan sitelerin yüzünü güldürdü.
Haber: SELİN ATİK / Arşivi

Büyük markaların ilerlediği yoldan yürüyen internet mağazacıları reklamlarında kullandıkları ünlü yüzlerle satışları katladılar. Ünlü yüzlerle reklam faaliyetlerine hız veren e-ticaret sitelerinin bu yıl beklenen ciroları ise 25 milyar lira.
Markofoni, ünlü bir isimle çalışmanın ödülünü 2011 yılında yüzde 300’lük bir büyüme ile alırken Morhipo ise Hande Yener ve Demet Akalın’lı reklamlarıyla marka bilinirliğini arttırma imkânı buldu. 

‘İkoncan’la % 300 büyüdü 
Markafoni’nin Yönetim Kurulu üyesi Tolga Tatari, “ Eylül 2011’de Hale Caneroğlu ile Eda Taşpınar’la yapılan kampanya ile Alexa.com’da dört hafta içinde sıralamamız 45’ten 27’ye yükseldi. Bu kampanya ile 360 derece kitlesel iletişim kampanyası gerçekleştiren ilk Türk özel alışveriş kulübü olduk” dedi. Bugünlerde televizyon kanallarında Hande Yener ve Demet Akalın ikilisiyle reklam kampanyası yürüten Morhipo ise, böylece marka bilinirliğini artırarak üye sayısını katlamış. Morhipo Genel Müdürü Kaan Dönmez, “ Türkiye ’de ilk defa hem yeni sezon ürünlerini hem de özel kampanyaları aynı adreste buluşturan marka olduk ve 1’inci yılımızda 2 milyonun üzerinde üye sayısı elde ettik” ifadelerini kullandı.
İki yıl içinde 100 milyon dolar ciroya koşan Trendyol da ünlü isimlerle çalışarak büyüme rakamlarını hızlandırdı. Trendyol CEO’su Demet Mutlu “Türkiye’nin moda ile özdeşleşen isimleri ile birlikte hem satışa sunulan markalar hem de kendi markalarımız için çekimler yaptık. Büyümeyi hızlandırdık ” diye konuştu.

MARKAFONİ
Üye sayısı: 5 milyon
Ayda 500 civarında kampanya gerçekleştiriyor ve 600 bin ürün satıyor.
Ayda ziyaretçi sayısı: 19,5 milyon
Tekil ziyaretçi sayısı ise 8.5 milyon

MORHİPO
Üye sayısı: 2 milyon üzeri
Günlük ort. kampanya sayısı: 25
Tedarikçi sayısı: 900
Günlük ortalama tekil ziyaretçi sayısı: 250.000

TRENDYOL
Üye sayısı: 4.5 milyon üzeri
Çalışan sayısı: 700 üzeri

bigPara.com