Invista yeni yatırım için araştırma yapıyor

Dünyanın en büyük entegre iplik ve tekstil yarı mamul üreticilerinden Invista'nın Giyim Bölümü Dünya Başkanı Bill Ghitis, Türkiye'deki ortaklıklarını daha da güçlendirmek istediklerini söyledi.

İSTANBUL - Dünyanın en büyük entegre iplik ve tekstil yarı mamul üreticilerinden Invista'nın Giyim Bölümü Dünya Başkanı Bill Ghitis, Türkiye'deki ortaklıklarını daha da güçlendirmek istediklerini söyledi. Global tekstil endüstrisindeki gelişmeler ışığında Türk tekstil sektörünün bugünkü durumunu incelemek ve yeni işbirlikleri için araştırmalarda bulunmak amacıyla Türkiye'yi ziyaret eden Bill Ghitis, Türkiye'yi Avrupa kıtasının son derece önemli bir parçası olarak değerlendirdi.
Ghitis, "Türkiye bizim için çok önemli bir pazar. Ümit ediyorum ki bu yolculuğun sonunda Türkiye ile ilgili iyi bir fikir edinmiş olacağım" dedi. Ghitis, İtalya ve Türkiye'yi dünyanın en önemli tekstil ülkeleri olarak gördüklerini ifade ederek, Türkiye'de yatırım olanakları aradıklarını, ancak şu an için bir planları bulunmadığını söyledi.
Ghitis, "Zaten bir planımız olsaydı da söylemezdim. Ama ciddi olarak pazara bakıyoruz" diye konuştu. Türkiye'de tekstil açısından güzel ürünler bulunduğunu belirten Ghitis, daha rekabetçi olabilmesi için Türk tekstil sektörüne destek sunabileceklerini aktardı.
'Lycra yardıma istekli'
Ghitis, "Öyle düşünüyorum ki tekstil sektöründe parlak bir gelecek var. Invista ve özellikle Lycra, Türkiye'ye yardım etmek için çok istekli" görüşünü dile getirdi. Her zaman güzel ilişkiler yaşadıkları Türkiye'ye çok önem verdiklerini vurgulayan Ghitis, şöyle konuştu: "Ortaklıklarımızı daha da güçlendirmek istiyoruz. Türkiye bizim için çok yüksek bir noktada. Gelişmeler açısından düşünecek olursak Türkiye bizim için ikinci sınıf bir vatandaş değil, birinci sınıf bir vatandaş."