İpek Kağıt'a uluslararası ödül

Eczacıbaşı İpek Kağıt'ın, 2002'da başlattığı ve Türkiye çapında 3 bin 841 ilköğretim okulunda 3 milyonun üzerindeki ilköğretim öğrencisini kişisel hijyen konusunda bilinçlendiren...

İSTANBUL - Eczacıbaşı İpek Kağıt'ın, 2002'da başlattığı ve Türkiye çapında 3 bin 841 ilköğretim okulunda 3 milyonun üzerindeki ilköğretim öğrencisini kişisel hijyen konusunda bilinçlendiren 'Solo ilköğretim okulları kişisel hijyen eğitimi' projesi Birleşmiş Milletler (BM) Binyıl Kalkınma Hedefi'ne ulaşılmasına en çok katkıda bulunan 10 proje arasına girerek uluslararası özel sektör ödülüne layık görüldü. Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı ile İpek Kağıt Genel Müdürü Baki Gökçümen, New York'taki törende ödülü eski İrlanda Cumhurbaşkanı ve Seçici Kurul Başkanı Mary Robinson'dan aldı.
Bülent Eczacıbaşı, uluslararası anlamı bulunan bu ödülü almaktan son derece mutlu olduklarını vurguladı. Bu yıl dördüncü kez düzenlenen ve 33 ülkeden toplam 73 projenin yarıştığı 'Uluslararası Özel Sektör Ödülleri', 'BM Binyıl Kalkınma Hedefi'ne ulaşılmasında özel sektörün oynadığı hayati rolü dünya çapında ödüllendirme yönündeki ilk girişim olma özelliği taşıyor.