İran'ın ilk yabancı oteli Dedeman'dan

İran'ın ilk yabancı oteli Dedeman'dan
İran'ın ilk yabancı oteli Dedeman'dan

Şiraz?da yer alan 200 yatak kapasiteli otel için çok sayıda markanın başvuruda bulunduğu belirtiliyor.

ANTALYA - İran’ın Şiraz kentinde işletmesini aldığı 200 yataklı oteli 2010 yılında hizmete açacak Dedeman, 30 yıllık İslam rejiminin otelcilik alanında ilk yabancı ve Türk markası oldu. Antalya, Muğla ve Gaziantep’in de aralarında yer aldığı güney bölgesinden sorumlu bölge müdürü Tayfun Döşkaya, yaptığı açıklamada, 2010 yılında Azerbaycan’ın başkenti Bakü ve İran’ın Şiraz kentinde iki otelin işletmesini üstleneceklerini söyledi. Dedeman Otelcilik olarak İran’a girmenin büyük önem taşıdığını belirten Döşkaya, otel için çok sayıda uluslararası markanın başvuruda bulunduğunu ve bir Türk markasının tercih edildiğini vurguladı. 

2010’da hizmete girecek
Uluslararası standartlardaki otelin gelecek yıl mart ayında hizmete gireceğini dile getiren Döşkaya, Dedeman’ın İslam rejimindeki İran’a 30 yıl sonra giren ilk yabancı ve Türk otel teşebbüsü olacağına dikkati çekti. Döşkaya, şunları söyledi:
“30 yıl sonra ilk kez yabancı bir marka İran’a giriyor. Dedeman olarak orada olmamız çok önemli. Suriye’deki otellerimizin başarısı, yöneticilerimizin son derece duyarlı, kurallara ve geleneklere saygılı olması ve hizmet standardımız bu sonucu getirdi. Şiraz’daki otelimiz, standartları yüksek, uluslararası seviyede 200 yatak kapasiteli olacak. İran’a, Dedeman markası giriyor. Bürokrasiyi, profesyonel yönetim anlaşmasıyla aştık. 1966 yılında ilk otelimizi açtığımızı söyledik.” (aa)