İş GYO Kanyon'daki payını satışa çıkardı

İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), şirketin portföyünde bulunan bir kısım gayrimenkullerle ilgili, yerli ve yabancı yatırımcılardan gelecek tekliflerin değerlendirilmesi konusunda hizmet almak üzere...

İSTANBUL - İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), şirketin portföyünde bulunan bir kısım gayrimenkullerle ilgili, yerli ve yabancı yatırımcılardan gelecek tekliflerin değerlendirilmesi konusunda hizmet almak üzere, İş Yatırım Menkul Değerler'e yetki verildiğini açıkladı.
İş GYO, bir gazetede yer alan 'İŞ GYO'nun, Kanyon alışveriş merkezinde sahibi olduğu yüzde 50 hisseyi satışa çıkardığı' yolundaki habere ilişkin borsaya açıklama gönderdi: Açıklamada, daha önceki açıklamalarda da belirtildiği gibi, şirket portföyündeki bir kısım gayrimenkullerle ilgili olarak, yerli ve yabancı yatırımcılardan gelecek tekliflerin değerlendirilmesi konusunda hizmet almak üzere, İş Yatırım Menkul Değerler'e yetki verildiği kaydedildi.
Yerli ve yabancı yatırımcıların ilgilendiği gayrimenkullere ilişkin bilgi ve alım konusundaki görüşme taleplerinin toplandığı, daha sonra değerlendirme aşamasına geçileceği ifade edilen açıklamada, "Şu ana kadar herhangi bir taşınmazımıza ilişkin, şirketimize gelen somut bir alım teklifi yok" denildi.
200 milyon dolara yapıldı
Açılışı 2006 Mayıs ayında gerçekleştirilen Eczacıbaşı Topluluğu ve İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın 200 milyon dolarlık yatırımla kurdukları Kanyon alışveriş merkezinde dört katlı alışveriş merkezinin yanı sıra 26 kattan oluşan ofis binası ve 179 dairenin olduğu konut bölümü bulunuyor. Toplam 37 bin 500 metrekare alan üzerinde kurulu Kanyon'un alışveriş merkezinde ise dokuz sinema salonu, restoranlar, kafeler, barlar, spor ve sağlık merkezi, açık-kapalı yüzme havuzu, 160 mağaza ve gurme market yer alıyor. Kanyon bugüne kadar Türkiye'ye hiç gelmemiş 40 markayı bünyesinde barındırması nedeniyle de oldukça ilgi çekmişti. Bu arada sektör temsilcileri yüzde 50 hissesi bulunan diğer ortak Eczacıbaşı Topluluğu'nun ise şimdilik böyle bir niyeti bulunmadığını belirtiyor.