İş ile Oyak'tan 'Maximum' imza

İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, kredi kartlarının kredi değil ödeme aracı olduğunu belirterek "Borçlanmak isteyen çok daha uygun fiyatla bireysel kredi alabilir.

İSTANBUL - İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, kredi kartlarının kredi değil ödeme aracı olduğunu belirterek "Borçlanmak isteyen çok daha uygun fiyatla bireysel kredi alabilir. Kartla borçlanma ancak çok kısa sürelerle yapılmalı" diye konuştu. Kredi kartı faizinin daima bireysel kredi faizlerinin en pahalısı olacağını söyleyen Özince, "Kredi kartı faizlerinin düşmesini şiddetle istiyorum" dedi.
Oyak Bank kredi kartı sahiplerinin İş Bankası'nın kredi kartı Maximum'un avantajından yararlanmasını sağlayacak anlaşma, dün İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince ve Oyak Bank Genel Müdürü Hakan Eminsoy arasında imzalandı. İşbirliği sayesinde Oyak Bank müşterileri, Maximum üye işyerlerinde taksit, indirim ve Maxipuan kazanabilecek. Oyak Bank'ta 450 bin kart müşterisi bulunduğunu söyleyen Eminsoy, Maximum kart işbirliğiyle kart sayısının iki yılda üçe katlanarak 1.3 milyona yükseleceğini öngördüklerini açıkladı. Bu işbirliği ile 32 milyon dolar tasarruf edildiğini kaydeden Eminsoy, kart sahiplerinin 19 Mayıs'tan itibaren Maximum avantajlarından yararlanacağını ifade etti.
'Pazarlamada temkinliyiz'
"Kredi kartı ve pazarlama stratejisi açısından Oyakbank'la aramızda paralellikler var" diyen Ersin Özince, yerli yabancı ayrımı yapmadıklarını, felsefesi, işe yaklaşımları aynı olan tüm kurumlarla işbirliğine açık olduklarını ifade etti. Maximum kredi kartında 3.3 milyona ulaşan sayıya rağmen sorunlu kartın sektör ortalamasının altında kaldığını söyleyen Ersin Özince, pazarlama faaliyetlerinde temkinli olduklarını kaydetti.