İş ve Denizbank'a uluslararası onur

Dünyanın önde gelen bankalarından JP Morgan Chase, 4 bin banka arasında yaptığı değerlendirme sonucunda Türkiye İş Bankası'na 'Kalite Ödülü' verdi.

İSTANBUL - Dünyanın önde gelen bankalarından JP Morgan Chase, 4 bin banka arasında yaptığı değerlendirme sonucunda Türkiye İş Bankası'na 'Kalite Ödülü' verdi. İş Bankası'ndan yapılan açıklamada, İş Bankası'nın ödüle, JP Morgan Chase Bank'ın dünya çapında çalıştığı 4 bin banka arasından değer görüldüğü belirtilerek, bankanın, 2004 yılında JP Morgan Chase Bank'a gönderdiği döviz havalelerinin otomatik işlenme oranının (STP: Straight Through Processing) yüzde 99'a ulaşması nedeniyle Kalite Ödülü aldığı kaydedildi.
Bu arada uluslararası alanda bankacılık sektörünün referans yayını The Banker dergisi, DenizBank'ı dünyanın en hızlı büyüyen 8'inci bankası olarak açıkladı. The Banker dergisi Temmuz 2005 sayısında 'Dünyanın En İyi Bankaları-Top World Banks' listesini açıkladı. DenizBank, bu listeye göre 1'inci kuşak sermaye (Tier 1 Capital) büyüklüğündeki değişim baz alındığında dünyanın en hızlı büyüyen 8'inci bankası oldu. DenizBank, bu büyüme ile Türkiye'deki bankalar arasında da 1.kuşak sermayesini yüzde 89.4 ve aktiflerini yüzde 43.8 artırarak en fazla büyüyen banka oldu.