İşadamı Kalkavan'ın acı sonu

İşadamı Kalkavan'ın acı sonu
İşadamı Kalkavan'ın acı sonu
Armatör Murat Kalkavan'ın silahla intihar ettiği tahmin ediliyor. Yakınları ekonomik değil özel sorunları olduğunu söylüyor.

İSTANBUL - 63 yaşındaki armatör Murat Kalkavan dün Bebek’teki evinde ölü bulundu. Sabah eve gelen hizmetçisi tarafından başına tabancayla ateş edilmiş halde bulunan Kalkavan’ın özel sorunları nedeniyle intihar etmiş olabileceği tahmin ediliyor. Aile şirketinden ayrılan Kalkavan’ın eşinden de boşandıktan sonra yalnız yaşadığı biliniyordu. Kalkavan’ın dayısının oğlu işadamı Tekin Can da bu tahminleri doğrular şekilde, “Sorunları vardı. Onu kurtaramadık. İntihar etti” dedi. Hizmetçinin ihbarı ile eve gelen polis ekipleri tabancanın bir kez ateşlendiğini, olayın intihar olduğunu ancak kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için incelemelerin sürdüğünü belirtti.
Olayın duyulmasının ardından Kalkavan’ın yakınlarından bazıları eve gelerek polisten bilgi aldı. Dayısının oğlu ve ilk evliliklerinden bacanak olduklarını belirten işadamı Tekin Can, şunları söyledi: “Kişisel sorunları vardı. Çok alkol kullanıyordu. Sorunları ekonomik değildi. Bir dönem Türkiye ’nin ilk 10 zengini arasındaydı. 10-15 tane gemisi vardı. Ama zamanla işleri bozuldu. Ancak bununla ilgili bir sorunu yoktu. Kişisel sorunları vardı. Dün akşam telefonla konuştuk. Sıkıntılıydı. Yanıma çağırdım ama gelmedi. ‘Beni yarın Edirnekapı’ya götürürsünüz’ dedi. Polis, cinayet ihtimalini de değerlendirip araştırma yapıyor ama intihar etti. Belliydi bu. Onu biz kurtaramadık.”
Tekin Can, Kalkavan’ın 10 yıl önce ilk eşinden boşandığını ve bir çocuğu olduğunu belirterek, ikinci evliliğini Rusya’da yaptığını söyledi. Kalkavan’ın cenazesi Olay Yeri İnceleme Ekibi’nin çalışmalarının ardından Adli Tıp Kurumu’na götürüldü. (DHA)

bigPara.com