İşadamları da dizili tanıtıma başlayacak

İSTANBUL - Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Asya Pasifik Bölgesi İş Konseyleri ’nin genel kurulları yapılarak yeni yönetimleri belirlendi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İstanbul binasında dün yapılan Genel Kurulu ’nda Hüsnü Özyeğin, Tuncay Özilhan, Ali Kibar ve Cefi Kamhi konsey başkanlıklarına yeniden seçildi.
Türk-Çin İş Konseyi’nin başkanlığına Hüsnü Özyeğin yeniden seçilirken, yardımcıları Tevfik Öz, Yavuz Onay, Noyan Rona, Necati Abacıoğlu ve Murat Yavuz oldu.
Genel kurul bitiminde kısa bir konuşma yapan DEİK Türk-Çin İş Konseyi Başkanı Hüsnü Özyeğin, eğitim için Türkiye ’ye daha fazla yabancı öğrenci getirilmesi için çalışılması gerektiğini söyledi. 

Tanıtıma katkısı var
Türk- Endonezya İş Konseyi Başkanı Emin Hitay da, DEİK iş konseylerine seçilen bütün başkan ve yöneticilerin sorumlu olduğu ülkeleri birer Türk dizisi ile tanıştırması çağrısında bulundu. Hitay, Türkiye ’nin tanıtımına dizilerin büyük katkısı olduğunu vurguladı. Dizilerin sağladığı tanıtımın diğer kanallar yoluyla gerçekleştirilmesinin mümkün olmadığını savunan Hitay, “Her başkan kendi ülkesine bir Türk dizisi götürsün” dedi. (Radikal)


  ETİKETLER:

  Endonezya

  ,

  Türkiye

  ,

  İstanbul