İşçilerden protesto

Türk Telekom'un satışına karşı çıkan çalışanlar, dün yarım günlük iş bırakma eylemi yaptı. Sabah saatlerinde Gayrettepe'deki Türk Telekom binasına gelen memur ve işçiler, iş bıraktı.

İSTANBUL - Türk Telekom'un satışına karşı çıkan çalışanlar, dün yarım günlük iş bırakma eylemi yaptı. Sabah saatlerinde Gayrettepe'deki Türk Telekom binasına gelen memur ve işçiler, iş bıraktı. Daha sonra binadan çıkan Telekom çalışanları, Okmeydanı Perpa'nın önünde kendilerini bekleyen Türk Haber-İş Sendikası üyeleri ile buluştu.
Sendika bayrakları taşıyan yaklaşık 3 bin kişi, AKP İstanbul İl Başkanlığı binasına doğru yürüyüşe geçti. Polis kontrolünde yürüyen göstericiler, Türk Telekom'un özelleştirmesine karşı sloganlar attı, 'AKP Emlaktan Satılık Türkiye' dövizleri taşıdı. AKP İl Başkanlığı'nın önünde basın açıklaması yapan Türk Haber-İş Sendikası 1 No'lu Şube Başkanı Levent Dokuyucu, iktidarın IMF politikaları çerçevesinde, Türk Telekom'u birkaç yıllık kârı tutarında bir fiyata sattığını öne sürerek, "Özelleştirmecileri püskürtene kadar, taşeronu kovana kadar, işyerlerimiz mücadele ve direniş merkezleri olmaya devam edecek.
Başbakan'la Lübnan'da pazarlıklar yapıp kâğıt üzerinde ihale alanları işyerlerimize sokmayacağız. Bu ihaleyi yapanlara sesleniyoruz. Gelecekleri varsa görecekleri de var" dedi.