İsdemir, 5 milyon ton çelik üreterek rekor kırdı

İsdemir, 5 milyon ton çelik üreterek rekor kırdı
İsdemir, 5 milyon ton çelik üreterek rekor kırdı
Türkiye'nin en büyük entegre yassı çelik üreticisi Erdemir Grubu bünyesinde hizmet veren Hatay'ın İskenderun İlçesi'ndeki İsdemir A.Ş'de, 2015'te 5 milyon ton sıvı çelik üretildi. İsdemir, bu rakamın Türkiye rekoru olduğunu belirtti.

İSKENDERUN – 2015 yılı üretimiyle ilgili bir açıklama yapan İskenderun Demir Çelik (İsdemir) A.Ş, 2006'da başlatılan modernizasyon ve dönüşüm yatırımları çerçevesinde çalışmalarına ve başarılarına her geçen gün bir yenisini eklediğini kaydetti. İsdemir'in 45 yıldır ülke sanayisinin lokomotifleri arasında yer aldığı, Türkiye'nin uzun ve yassı ürün üreten tek tesisi olduğu belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“İsdemir, yarattığı yüksek katma değer ile bölge ve ülke kalkınmasına öncülük etmeye devam ediyor. Ülkemiz çelik sektörünün gelişimi açısından hayati önem taşıyan yassı ürün üretim kapasitesinin artırılmasında önemli bir rol oynayan İsdemir'de ayrıca kütük, kangal, slab, sıcak rulo, levha ve pik demir üretiliyor. Bu başarı ile ülkemiz çelik sektörünün gelişiminde önemli rol üstlenen İsdemir, yakaladığı 5 milyon tonluk sıvı çelik üretiminin haklı gururunu yaşıyor. Yakaladığı bu üretim tonajı ile Türkiye rekoru kıran İsdemir, ülkemiz ekonomisine katkılarını arttırarak sürdürüyor. İsdemir müşterilerinin ihtiyaçları doğrultusunda en son teknolojileri kullanarak takım ruhu ile üretimini sürdürürken yeni yatırım, maliyet, verimlilik ve zamanla planları ile dinamik bir süreci yönetmeye devam ediyor.”

(Ufuk AKTUĞ / DHA)

 

bigPara.com