Işıkların borcuna iskonto önerisi

Işıklar Holding'le anlaşma imzalayan Asia Debt Management Hong Kong (ADM), Işıklar Grubu'nun TMSF'ye olan 23.3 milyon dolarlık borcunun yüzde 50 iskontoyla bir defada ödenmesi önerisinde bulundu.

ANKARA - Işıklar Holding'le anlaşma imzalayan Asia Debt Management Hong Kong (ADM), Işıklar Grubu'nun TMSF'ye olan 23.3 milyon dolarlık borcunun yüzde 50 iskontoyla bir defada ödenmesi önerisinde bulundu.
Işıklar Ambalaj'dan yapılan açıklamada, ADM ve ADM Maculus Fund arasında, Işıklar'ın borçlarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin prensip anlaşması imzalandığı anımsatıldı. Bu anlaşma çerçevesinde ADM'nin TMSF'ye yüzde 50 iskonto ile ödeme teklifinde bulunduğu duyuruldu.
10 Temmuz'a kadar geçerli bu teklif çerçevesinde, Işıklar ile alacaklı bankalar arasında imzalanan Finansal Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi'nden doğan TMSF haklarının ADM'ye devri koşuluyla, Işıklar'ın TMSF'ye olan 23 milyon 250 bin dolar borcunun yüzde 50 iskonto ile 11 milyon 625 bin dolar olarak bir defada ödemeye hazır oldukları duyuruldu. Işıklar Grubu'nun fona olan borcunun 7.72 milyon dolarının Işıklar Ambalaj'a ait olduğu belirtilen açıklamada, sözleşmeye göre taraf TMSF dışındaki diğer alacaklı bankaların onayının da şart olduğu kaydedildi. Açıklamada, dün yapılan Işıklar Grubu Alacaklı Bankalar Korsorsiyumu toplantısında, ilgili bankaların bu teklifi görüştüğü ve konu hakkında gerekli onayın alınması için yetkili kurullara sunulmasına karar verildiği vurgulandı.