İş'in satranç desteğine ödül

İş'in satranç desteğine ödül
İş'in satranç desteğine ödül

İş Bankası?nın Satranç Federasyonu?na verdiği destekle daha çok şampiyon çıkıyor.

İletişim alanında Avrupa SABRE Ödülleri'nde, İş Bankası'nın satranç sporuna verdiği destek 'Avrupa'nın en iyisi' seçildi

İSTANBUL - Türkiye İş Bankası’nın Türkiye Satranç Federasyonu’na verdiği destek, dünyanın iletişim alanındaki en prestijli ödüllerinden biri olarak kabul edilen Avrupa SABRE Ödülleri’nde (European SABRE Awards) ‘sponsorluk’ kategorisinde ‘Avrupa’nın en iyisi’ seçildi. İletişim sektörünün önde gelen dergilerinden ‘Holmes Report’un ABD merkezli yayıncısı Holmes Group tarafından Amerika’da 10 yılı aşkın süredir dağıtılan SABRE Ödülleri, bir yıl içinde iletişim alanında dikkat çekmiş çalışmalara veriliyor.
2005 yılından bu yana Avrupa’da da düzenlenen yarışmada bu yıl ödül kazanan projeler, 21 Mayıs 2009’da İsveç’in başkenti Stockholm’de gerçekleşen ödül töreninde açıklandı. Avrupa SABRE Ödülleri’nde 20’nin üzerinde Avrupa, Ortadoğu ve Afrika ülkesinden gelen binden fazla proje yarışıyor. Farklı ülkelerdeki iletişim uzmanlarının yer aldığı jüri, projeleri; yaratıcılık, işlevsellik gibi kriterler üzerinden değerlendiriyor.  Sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemi artıran İş Bankası, Aralık 2005’te Türkiye Satranç Federasyonu’nun (TSF) ana sponsorluğunu üstlendi. Bu destekle birlikte, üç yıllık sürede ülkemizde satranç sporunun yaygınlaştırılmasında önemli aşamalar kaydedildi. Türkiye genelinde, satrancı seçmeli ders olarak alan öğrenci sayısı 100 binden 1 milyon 700 bine, okullarda açılan satranç sınıflarının sayısı ise 1.200’e ulaştı. İş Bankası’nın TSF ile gerçekleştirdiği işbirliği, uluslararası alanda da önemli sonuçlar yarattı. 2006 yılına kadar Dünya ve Avrupa ölçeğinde bir madalyamızın olmadığı satrançta son üç yılda uluslararası turnuvalarda 70 madalya kazanıldı.
İş Bankası ve TSF işbirliğiyle satrançta, aralarında Cemilcan Ali Marandi, Kübra Öztürk, Betül Cemre Yıldız gibi isimlerin bulunduğu, yeni bir şampiyon kuşak yetişiyor. (Radikal)