İSO'da Küçük yeniden başkan

İstanbul Sanayi Odası (İSO) seçimlerinde Tanıl Küçük'ün başkanlığındaki listede yer alan 10 kişinin tamamı yönetim kuruluna girdi. Adnan Dalgakıran ve beraberindeki 3 kişi yönetim kuruluna girecek yeterli çoğunluğu elde edemedi.

İSTANBUL - İstanbul Sanayi Odası (İSO) seçimlerinde Tanıl Küçük'ün başkanlığındaki listede yer alan 10 kişinin tamamı yönetim kuruluna girdi. Adnan Dalgakıran ve beraberindeki 3 kişi yönetim kuruluna girecek yeterli çoğunluğu elde edemedi. 2005-2008 dönemi için belirlenen İSO Yönetim Kurulu seçiminde toplam 103 oy kullanıldı. Tanıl Küçük'ün, Zeynep Bodur Okyay, Nuri Tuna, Cengiz Solakoğlu, Ataman Onar, Mehmet Başakekşi, Bülent Demircioğlu, Baki Kuriş, Gülsüm Azeri, Zeki Karahan ve Niyazi Öztürk'ten oluşan listesi 70 oy aldı. İSO Yönetim Kurulu'ndaki kadın üyelerin sayısı da 2'ye yükseldi.
Seçimde, Tanıl Küçük'ün listesini delerek yönetim kuruluna girmeye çalışan Adnan Dalgakıran 24 oy, Mehmet Nuri Görenoğlu 24, Nahit Kemalbay 27 ve Ali Kahyaoğlu 23 oy aldı. Seçimde Tanıl Küçük'ün listesindeki yedek üyelerin tamamı da seçildi. Bu arada İSO Yönetim Kurulu Başkanlığı oylamasında, 5 kişinin listedeki Tanıl Küçük'ün adını çizdiği öğrenildi. Küçük seçimler sonrası yaptığı açıklamada, bundan sonra İSO'nun çatısından, sadece sanayinin sorunlarının sesinin yükseleceğini bildirdi. Küçük, dün meclis başkanlığı seçimi yapıldığını ve yönetim kurulu seçimlerinin de alışkanlıklarının dışında olduğuna işaret ederek, "Çizerek liste delinmeye çalışıldı. Bunlar alışmadığımız farklılıklar. Neticede sonuçlanması,
İSO'nun alışkanlıkları içinde oldu" dedi.