İşsizlik Aralık'ta yüzde 9.8 oldu

İşsizlik Aralık'ta yüzde 9.8 oldu
İşsizlik Aralık'ta yüzde 9.8 oldu
Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerin göre Kasım, Aralık, Ocak dönemini kapsayan Aralık ayı işsizlik yüzde 9.8 oldu. İşsizlik oranı Kasım döneminde yüzde 9.1 olarak gerçekleşmişti

Türkiye 'de 2011 yılı Aralık döneminde işsizlik oranı, bir önceki yılın aynı dönemine göre 1.6 puan azalarak, yüzde 9,8 oldu. 2010 yılının Aralık döneminde işsizlik oranı yüzde 11.4 düzeyindeydi.

Aralık 2011'de kentsel alanlarda işsizlik oranı bir önceki yılın aynı dönemine göre 2 puan azalarak, yüzde 11.5, kırsal yerlerde ise 0.7 puanlık gerilemeyle yüzde 6.5 oldu.

TÜİK 'in verilerine göre, Türkiye genelinde işsiz sayısı geçen yılın aynı dönemine göre 353 bin kişi azalarak 2 milyon 576 bin kişiye düştü.
İstihdam ise 22 milyon 665 bin kişiden, 23 milyon 678 bin kişiye çıktı.( hürriyet )

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/108186010818601

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SPOT DOĞRU DA, HABER METNİ? - Sedat Gürsel

  Türkiye'de üç ayda işsizlik % 1'e yakın artmış, hiçbir yorumcu buna ilgi göstermemesi gerçekten çok ilginç. Siyasi haberlere bakarsanız, yorumdan geçilmiyor. Demek ki Radikal yorumcularının tuzları kuru, ekonomiyi eleştirmek akıllarına pek gelmiyor. Halbuki siyaset kurumu ekonomi temelli bir yapılanmadır. Siyaset ile ilgilenip, ekonomi ile hiç ilgilenmemek ilginç. Her fırsatta Radikal editörlerini eleştiren yorumcuları eleştirmek için, editöre fırsat doğmuş. Siyaset haberlerinin altındaki yorum sayısı ile, ekonomi haberleri altındaki yorum sayılarını çıkarıp haber bile yaparak, kendisini eleştirenlere güzel bir cevap verebilir. Geçen yılın rakamlarına göre iyi giden işsizlik rakamları üç ayda ani bir artışa uğramasını görmezden gelemeyiz. Spot doğru fakat haber metninde biraz önemsizleştirilmiş.