İstanbul Hilton'a sekiz teklif var

İstanbul Hilton Oteli için 8 teklif alındı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) yaptığı yazılı açıklamada, Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü mülkiyetindeki İstanbul Hilton Oteli'nin satışına ilişkin ihalede 8 teklif alındığını açıkladı.

ANKARA/KONYA - İstanbul Hilton Oteli için 8 teklif alındı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB) yaptığı yazılı açıklamada, Emekli Sandığı Genel Müdürlüğü mülkiyetindeki İstanbul Hilton Oteli'nin satışına ilişkin ihalede 8 teklif alındığını açıkladı.
Bu arada İstanbul Hilton'a teklif sunan gruplar arasında olan Rixos Grubu'nun satın aldığı Konya Hilton Oteli'nde tabelalar indirilirken yerine Rixos ambleminin koyulacağı belirtildi. İstanbul-Konya karayolu üzerinde bulunan ve 2002'de dönemin Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz tarafından hizmete açılan Hilton Konya Otel'i bir ay önce 39 milyon dolara Rixos Grubu'nun sahibi Fettah Tamince tarafından satın alınmıştı. Edinilen bilgiye göre Fettah Tamince'nin yeni hedefinin, İstanbul Hilton ve 'yap-işlet-devret' modeli iki 5 yıldızlı otel, residence, butik alışveriş merkezleri kurmak ve marina ile müzeden oluşan Galataport Projesi'ni üstlenmek olduğu ifade edildi.
Konya Hilton Oteli'nin eski sahipleri olan Ahmet ve Mustafa Sert'in ise İstanbul'da yeni 5 yıldızlı iki otel kurmak için çalışmalara başladığı belirtildi. (aa, dha)