İstanbul-İzmir şehit içi hat oluyor!

İstanbul-İzmir şehit içi hat oluyor!
İstanbul-İzmir şehit içi hat oluyor!
İDO CEO'su Sezgi, "Trafiğe girmeden Kabataş'tan feribota binip 1 liradan başlayan fiyatlarla ve tek biletle 6 saatte İzmir'e varılabilecek" dedi

İSTANBUL - Habertürk gazetesinin haberine göre, İstanbul Deniz Otobüsleri’nin (İDO) CEO’su Önder Sezgi, Mart ayı başında İDOBÜS projesini hayata geçireceklerini belirterek “Tıpkı düşük bütçeli havayolları gibi bir pazarlama stratejisiyle İDOBÜS’e 1 liradan başlayan bilet fiyatları uygulayacağız” dedi.

Kabataş’tan kalkan feribotlarla tek bir biletle yolcuların Bursa’dan, İzmir ’e, Çanakkale’ye, Balıkesir ve Manisa’ya gidebileceklerine dikkat çeken Sezgi “ Avrupa yakasında oturanlar İstanbul trafiğine hiç girmeden, 6 saatte İzmir’de olabilecekler” diye konuştu. İDOBÜS seferleri için bir çizgi karakter de yaratılmış.

İDO’nun CEO’su Önder Sezgi’nin karikatürleri uzun süre Gırgır Dergisi’nin arka kapağında yayınlandığı için, bu çizgi karakterin yaratılması da ona önerilmiş. Ancak İdo Reis adı verilmesi düşünülen bu yeni karakter tasarlanması için halen İngiliz ajans Klaklak ile bir yerli ajans birlikte çalışıyor.

KÖPRÜ KAPANIRSA DEVREYE GİRECEK

İDO’nun 2012 planları arasında Ro-Ro projesinin de bulunduğunu anlatan Önder Sezgi şunları söyledi: “Ro-Ro projesi çok çevreci bir proje. İstanbul’un trafiğini oldukça ciddi şekilde rahatlatacak. Belki üçüncü körpüye bile gerek kalmayabilir. Hem zaman , hem yakıt tasarrufu sağlıyor. TIR’lar hiç İstanbul trafiğine girmeden, Ambarlı’dan kalkan Ro-Ro gemileriyle Bandırma, Bursa ve Eskihisar’a gidecekler.” Sezgi, İDO’nun Boğaz Köprüsü’nün bakıma alınması sırasında oluşacak trafik sorununun çözümüne katkı için SirkeciHarem arasındaki arabalı vapur servislerinde kapasite artırımına gideceklerini de sözlerine ekledi. (Habertürk)

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/107842610784265

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  IDO - moumou

  Bilet almaya gittiginizde 1TL'lik bilet simdi bitti, elliliklerden verelim diyecekler emin olun..Zaten pahaliydi IDO biletleri ozellestikten sonra uctu!

  Güzel iş - pısırık editör düşmanı

  Evde elektrik, doğalgaz yakacağımıza, suya, apartmana, kiraya para vereceğimize, gemiye yerleşelim bari çoluk çocuk. Üç kişi günde 4 sefer yapsak, 12 liradan ayda 360 lira eder. Tamam aboneyim seferlerinize. Zaten iş güç de yok, gezeriz bari, temiz hava alırız. Bir de kuryelik falan ayalardık mı, bedavaya gelir belki. Allah razı olsun.

  YÜZSÜZLÜK - HARAYDIN

  ŞİMDİYE KADAR DURDUĞUNUZ HATA. Üç tarafı denizle çevrili yerde yük ve yolcu taşımanın yüzde 95'ini karadan yapmak yüzsüzlük değil de nedir? karayolu 30 yılda 300bin can almışsa karayoluna bu bağımlılık cinayet değil de nedir? Dünya karayolundan yük ve yolcunun yüzde 5'ini taşırken yüzde 95 taşımak skandal değil de nedir? Eskiler yapmadığı için millet buldozer gibi ezdi.Sultan Abdulhamit kazma kürekle Medineye tren götürürken dağın bir tarafından girip öbür tarafından tünel açıp çıkan c,ihazların olduğu bir yerde ovaya ray serip Eskişehir Konya hattına hızlı tren yaptık diye şişmek nedir? Dalgalar yesin diye 7.5milyar dolara Karadenize otoban yapıp heyelan ve dalgalara teslim etmek ve denizi kullanamamak nedir? Ey müslümanlık, ey tevazu çık şu başı gökte ayakları yere değmeyen 3 liralık iş yapıp üç binliralık gösteren kibir ve gururu al götür. Eskiler üç kuruşluk yapıyordu biz üç liralık yapıyoruz diye 300liralık iş yapılabileceğini unutturan göz boyayan kibir ve gururu al götür, bize müslümanlığın ihlas ve mütevaziliğini ve çalışkanlığını ver.

  Dümen.. - sirano34

  ama bu dümen gemi dümeni değil, pazarlamacı dümeni.. biletin 1 lira olması için aylar önceden, belki de bir yıl önceden bilet almalıyız. böyle tuhaf bir şey işte. bir diğer yönü ise diyelim ki aylar öncesinden almadın biletini ve normal bir insan gibi seyahat ihtiyacında aldın. o günün talep yoğunluğuna göre biletin fiyatı fırlar 40 - 50 liraya.. kolpacı dümeni. ben yemedim bunu.

  1TL LAFTA - kaamos

  ido özelleştikten sonra kaypak, dönek bilet fiyatları sistemini çıkardı. bileti ne kadar erken alırsan o kadar indirimli. tabi tüketici psikolojisini biliyorlar. işleri sona bırakır türk insanı. bu şekilde önceden 30 tlye alınabilen yenikapı bandırma biletleri şimdi ancak 40 tlye alınabiliyor. bazen talebe göre fiyatlar 40ı da geçiyor. bu sistemi kınıyorum. tüketiciye yapılan tüm haksızlıkların hesabını hükümet sormuyor. biz soracağız. izmir seferri de aldatmacadan ibaret heralde bileti 2 sene önce alırsan 1tl olacaktır.