İstanbul Otogarı'ndaki 5 lira krizi çözüldü

İstanbul Otogarı'ndaki 5 lira krizi çözüldü
İstanbul Otogarı'ndaki 5 lira krizi çözüldü
Büyük İstanbul Otogarı'ndaki ücret krizi çözüldü. Firmalar ile otogar yönetimi arasındaki görüşme sonrası 2 lira ücrette anlaşmaya varıldı. Dün alınan bir diğer karar ise Doğu- Güneydoğu illerine sefer yapan firmalardan bayram sonuna kadar, 5 TL'lik saat başı ücret alınmayacak.

Günde 2 bin otobüsün çıkış yaptığı İstanbul Otogarı, bir süreden beri gündemde. 330 firmanın bulunduğu Otogar’da, otobüs firmaları ile işletmeci firma olan Metro Holding'e bağlı AVTER (Avrasya Terminal İşletmeleri A.Ş.) arasında yürütülen görüşmeler olumlu sonuçlandı.

Hürriyet'te yer alan habere göre dün alınan karara göre, otobüs firmalarından alınan saat başı 5 TL’lik ücret 1 Ekim’den itibaren 2 TL olarak alınacak. Dün alınan kararlardan bir diğeri ise, Doğu-Güneydoğu illerine sefer yapan firmalara ilişkin. Buna göre, bu iki bölgeye yolcu taşıyan firmalardan bayram sonuna kadar, alınan 5 TL’lik saat başı ücret alınmayacak. Geçtiğimiz haftalarda, Otogar'da yaşanan sorunlar nedeni ile polis ekipleri nöbet tutmuştu.Hurriyet.com.tr'ye konuşan TOFED Genel Sekreteri Mevlüt İlgin, sorunun çözüme kavuşmuş olmasının önemli olduğuna vurgu yaptı. İlgin, "Ülke gündemi ortada. Otogar'da da bir sorun yaşanmadan, sıkıntının çözüme kavuşmuş olması bir rahatlama yarattı" dedi.

bigPara.com