İstanbul Park rekora gidiyor

Geçen yıl Formula 1 yarışlarıyla resmen açılıp toplam beş uluslararası yarışla yaklaşık 300 bin izleyici ağırlayan İstanbul Park, 2006 yılı için iddialı hedefler koydu.

İSTANBUL - Geçen yıl Formula 1 yarışlarıyla resmen açılıp toplam beş uluslararası yarışla yaklaşık 300 bin izleyici ağırlayan İstanbul Park, 2006 yılı için iddialı hedefler koydu. İstanbul Park'ın 2006 Sezon Açılış Töreni, önceki akşam Sait Halim Paşa Yalısı'nda yapıldı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun, ev sahipliği yaptığı geceye, 200'ü aşkın davetli katıldı. İstanbul Park'ın, orta büyüklükteki bir barajın yapımına eşit inşaat ve finansman işi gerektirdiğini belirten Rifat Hisarcıklıoğlu, şöyle konuştu:
"İstanbul'a geçen yıl, Şampiyonlar Ligi finali için, 23-25 Mayıs arasında, 3 bin 155 uçak, iniş-kalkış yaptı. Bu İstanbul için bir rekor. Ama, sanırım bu yıl, Formula 1 nedeniyle, bu rekor kırılacak.
Ağustosun son haftası, turizm için, gerçek bir zafer haftası olacak." İstanbul Park'taki organizasyonların başarısı nedeniyle, pistin taliplilerinin sayısının daha ilk yılda patladığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, "Sanırım zaman, yerli ve yabancı şirketlerin, bu piste sahip olmak için, adeta yarışacağını en kısa sürede bize gösterecektir" dedi.