İstanbul'a MotoGP bereketi

Dünyanın en önemli motosiklet yarışı olan MotoGP'nin 16. ayağı 21 ile 23 Ekim tarihleri arasında, İstanbul Park'ta gerçekleşiyor. MotoGP'yi izlemek için...

İSTANBUL -Dünyanın en önemli motosiklet yarışı olan MotoGP'nin 16. ayağı 21 ile 23 Ekim tarihleri arasında, İstanbul Park'ta gerçekleşiyor. MotoGP'yi izlemek için, yurtdışından yaklaşık 15 bin kişi İstanbul'a geliyor. Yarışı yaklaşık 15 bini yabancı olmak üzere 80 bine yakın kişinin canlı, dünya genelinde ise 500 milyon kişinin ekranları başında izleyeceği tahmin ediliyor.
Başta Anadolu yakası otelleri olmak üzere İstanbul'daki otellerde ciddi dolulukların yaşadığını ifade eden Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği (TUROB) Başkanı Timur Bayındır, "MotoGP için ülkemize gelen 15 bin turist, yaklaşık 15 milyon avro döviz girdisi bırakacaktır. Bu etkinliğin dünya genelinde İstanbul'a tanıtımına yaptığı katkı ise, yaklaşık 200 milyon avro'yu bulan bir tanıtımdır" dedi. Bayındır, İstanbul Parkın 19 ile 21 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen Formula 1 yarışlarının ardından başka uluslararası etkinliklere de ev sahipliği yapmaya devam edeceğini de sözlerine ekledi.