İstanbul'da 'moda festivali'

Dünyanın en büyük hazır giyim markaları, ünlü fuar organizatörü Karl-Heinz Müller tarafından Türkiye'de bir araya gelecek.

GAZİANTEP - Dünyanın en büyük hazır giyim markaları, ünlü fuar organizatörü Karl-Heinz Müller tarafından Türkiye'de bir araya gelecek. 'Bread and Butter Bosphorus' fuarında buluşacak. Berlin ve Barcelona'dan sonra İstanbul'da 2006'da yapılması için prensipte anlaşılan Bread and Butter fuarı, klasik fuar çizgisinden çok festival havasında gerçekleştirilecek.
Uluslararası erkek hazır giyim markaları Damat, Tween ve ADV markalarının yaratıcısı Orka Group'un ve İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon
İhracatçıları Birliği (İHKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Orakçıoğlu, dünyada ticari fuarların cazibesini kaybettiğini, bu tür organizasyonlar yerine yeni konseptler peşinde olduklarını söyledi. Bread and Butter'ın Başkanı Müller'in dünya moda endüstrisinin ilgisini çeken değişim başlattığını belirten Orakçıoğlu, şöyle konuştu:
Formula 1 kadar ilgi çekecek
"İstanbul'daki organizasyonda dünya moda festivali, dünya moda Oscar ödülleri, Boğaz'da 20-25 farklı mekânda 5-6 markanın tanıtıldığı çeşitli aktiviteler düşünüyoruz. Bread and Butter Bosphorus İstanbul'u bir anda Formula 1 kadar dünyanın gündemine taşıyacak."