İstanbul'da vergi rekortmeni Aydın Doğan

Aydın Doğan, ödeyeceği 14 milyon 609 bin 594 YTL ile 2004 yılı İstanbul gelir vergisi rekortmeni oldu.

Aydın Doğan, ödeyeceği 14 milyon 609 bin 594 YTL ile 2004 yılı İstanbul gelir vergisi rekortmeni oldu.
2004 vergilendirme dönemi gelir vergisi rekortmenleri, İstanbul Defterdarlığı'ndan yapılan yazılı açıklamayla duyuruldu. 2003 yılında da vergi şampiyonu olan Doğan'ı, önceki yıl listede 33'üncü sırada yer alan İzzet Bayraktar izledi.
İstanbul'da vergi rekortmenleri listesine bakıldığında, ilk 10 sırada yalnızca iki ismin aynı kaldığı görülüyor. Aydın Doğan ilk sıradaki yerini bu yıl da korurken, geçen yıl üçüncü sırada yer alan Vehbi Koç'un kızı Semahat Sevim Arsel de bu yıl dokuzuncu oldu.
Geçen yıl ilk 10'da Sabancı ailesinin hiçbir ferdi yer almazken, bu yıl aileyi 5, 7 ve 8'inci sıralarda yer alan Şevket Sabancı, Yalçın Sabancı ve Erol Sabancı temsil etti.

SANATÇILARDA BİRİNCİ ERBİL

Sanatçılar arasında geçen yıl ikinci olan M. Ali Erbil bu yıl 1 trilyon 98 milyar ile ilk sırayı aldı. Erbil'i geçen yılın birincisi Hülya Avşar 985.6 milyar ile izlerken, Seda Sayan 883.5 milyar lira ile üçüncü oldu. Listede Cem Yılmaz dördüncü, Gülben Ergen beşinci, Beyazıt Öztürk altıncı, Ata Demirer yedinci, Candan Erçetin sekizinci, Okan Bayülgen dokuzuncu, İbrahim Tatlıses de onuncu oldu.