İstanbulspor'a 3.2 milyon dolar

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarılan ve muhammen bedeli 900 bin dolar olarak belirlenen
İstanbulspor'a 3 milyon 250 bin dolarla en yüksek teklifi, sportif danışmanlığını Fenerbahçeli eski futbolcu Saffet Sancaklı'nın yaptığı Marmara Spor verdi.

İSTANBUL - Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından satışa çıkarılan ve muhammen bedeli 900 bin dolar olarak belirlenen
İstanbulspor'a 3 milyon 250 bin dolarla en yüksek teklifi, sportif danışmanlığını Fenerbahçeli eski futbolcu Saffet Sancaklı'nın yaptığı Marmara Spor verdi. İhale öncesinde, "Kim kaç para verirse fazlasını vereceğim" diyerek iddialı olduğunu gizlemeyen Sancaklı, üç yıldır ilgilendiği İstanbulspor'u futbolcu fabrikası yapacağını söyledi.
TMSF'ye Uzan Grubu'ndan devrolan İstanbulspor'un ticari ve iktisadi bütünlüğü ihalesine altı katılımcı teklif verdi. 905 bin dolarla en düşük teklifi veren Butik Halı'yı, 1 milyon 155 bin dolarla Bakırköy Sportif ve 1 milyon 200 bin dolarla da Özdemir Yatçılık izledi. En yüksek teklif ise 2 milyon 100 bin dolarla İstanbul Beylik Spor'dan geldi. Marmara Spor'un kapalı zarf teklifi 1 milyon 500 bin dolar, İstanbul Erkek Lisesi Vakfı'nı temsil eden Sarı Siyah Proje'nin ise 1 milyon 250 bin dolar oldu. Açık artırmaya İstanbul Beylik Spor Hizmetleri, Marmara Spor Faaliyetleri ve Sarı Siyah Proje katıldı. Açık artırmaya 2 milyon 100 bin dolardan başlandı. Açık artırma, yönetim kurulu üyeleri arasında eski Beşiktaşlı futbolcu Ziya Doğan'ın da yer aldığı İstanbul Beylik Spor'la Marmara Spor Faaliyetleri arasında geçti.
Aziz Yıldırım'dan destek
İhale sonuçta, 3 milyon 250 bin dolarla en yüksek teklifi veren Marmara Spor'da kaldı. Borçsuz devredilecek İstanbulspor satışı, Türkiye Futbol Federasyonu nezdindeki tescil ve liglerde yarışma hakkı, futbolcu ve teknik personel sözleşmelerinden kaynaklanan haklar, markalar, menkul mallarla bu mal, hak ve varlıklardan doğan sözleşmeleri barındırıyor. İstanbulspor'u Türk futboluna oyuncular yetiştirmek için aldığını belirten Sancaklı, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'dan çok destek gördüğünü açıkladı.