İstanbul'un otobüsleri Lahor'a hediye edildi

İstanbul'un otobüsleri Lahor'a hediye edildi
İstanbul'un otobüsleri Lahor'a hediye edildi
Pakistan'ın Lahor kentine metrobüs hattı yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Ulaşım A.Ş, Çin'den metrobüs siparişlerinin gecikmesi üzerine belediyenin elinde bulunan Ikarus otobüslerden 100 tanesini hediye etti

Lahor Metrobüs Hattı ve Lahor Katı Atık Tesisi’nin açılış törenlerine katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,Pakistan’daki temasları ile ilgili bilgi verdi.

Pakistan’da Pencap Eyalet Başbakanı Muhammet Şahbaz Şerif’le görüştüğünü belirten Kadir Topbaş, kendi adının verildiği Jinnah Bulvarı’ndaki ’Kadir Topbaş Kavşağı’nın hizmete girmesiyle yapılan törene de katıldığını söyledi. Kadir Topbaş "Lahor’da iki Türk firmasının yaptığı katı atık tesisini açtık. Lahor’un bu en büyük sorunu böylece çözülecek. Günde 5 bin ton çöp üreten bir kent. İkinci günkü temaslarımızda metrobüs hattını hizmete açtık. 30 km’lik bir hattın ilk 8 km’lik kısmını açtık" dedi.

100 İKARUS HEDİYE
İBB Başkanı Kadir Topbaş, Lahor metrobüs hattında çalışacak olan otobüslerin Çin’e sipariş edildiğini ancak bu siparişlerin gecikeceği için İstanbul Belediyesi olarak halen ellerinde bulunan işletmeden aşamalı olarak çıkartılan 300 İkarus otobüsten 100’ünü Lahor’a hediye ettiklerini belirterek "İkaruslar artık miadını doldurdu. Bu nedenle 100 adetini kardeşlik nişanesi olarak kendilerine hediye ettik. Elimizdeki yedek parçaları da vereceğiz. Çünkü artık kullanmıyoruz. Kendileri bize yeni metrobüsler Çin’den geldikten sonra bu otobüsleri iç taraflarda köy yollarında kullanacaklarını söylediler" diye konuştu.( hürriyet )

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/108166510816654

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dağıt bakalım halkın malını.. - Ege1973

  Ne de olsa lale devri çocukları adamlar zengin dağıtıyor.İstanbul2un köyleri ne alem de bu arada.

  Komik şu hükümet - Burak1978

  Zengin ülkeyiz dağıtıyoruz bu kadar da anormaliz işte ayranı yok içmeye tövbe tövbe:)

  önce kendi halkını tatmin et - Cumhuriyet 1907

  İstanbul'un köylerine otobüs gidiyor muydu anlamadım gitti bunların yabancı ülke aşkını en son Van depreminden öncesi çadırlarımızı Somaliye dağıtıp kendi halkını mağdur yapmışlardı.

  Ayran meselesi. - Sinan Devrim

  İstanbul'u da lale köy'e döndürmüştünüz hazır vermeyip o köylerde değerlendirseydiniz ya.Ayranı yok içmeye,diye başlayan bir atasözümüz vardı ama gerisini anımsayamadım.