İstanbul'un üçte biri IKEA'ya gitti

Ümraniye'deki mağazayı açıldığı günden bugün kadar İstanbul'un üçte birinin ziyaret ettiğini söyleyen IKEA Türkiye Genel Müdürü Mikeal Bartroff, yeni şubelerinin önümüzdeki yıl İstanbul Bayrampaşa'da ve Ankara'da faaliyete geçeceğini açıkladı.

İSTANBUL - Ümraniye'deki mağazayı açıldığı günden bugün kadar İstanbul'un üçte birinin ziyaret ettiğini söyleyen IKEA Türkiye Genel Müdürü Mikeal Bartroff, yeni şubelerinin önümüzdeki yıl İstanbul Bayrampaşa'da ve Ankara'da faaliyete geçeceğini açıkladı. Bartroff, Antalya, Bursa ve Adana'da da IKEA açmayı planladıklarını belirtti. IKEA 2007 kataloğunun tanıtımı için düzenlenen toplantıda konuşan Bartroff şöyle dedi:
"Dünyada milyonlarca adet basılarak ücretsiz dağıtılan tek yayın olma özelliğine sahip IKEA Katalogları, 2007 sezonunda Türkiye'de 2.5 milyon adet basılarak, eylül ayı içinde İstanbul'da 1.5 milyon, İzmir'deyse toplam 1 milyon haneye ücretsiz olarak dağıtılacak. Katalogda yer alan 2 bin 600 ürünün fiyatını şubat ayına kadar sabitledik."
İsveç köftesi sevildi
Bartroff, bu yıl ürünlerinin çoğunda farklı malzemeler kullanarak, aynı yüksek kaliteyi ortalama yüzde 15 daha düşük fiyatlarla sunduklarını anlattı. Tüm dünyadaki IKEA mağazalarında Türk tedarikçilerin payının yüzde 5'i bulduğunu ifade eden Bartroff, "Türkiye'deki mağazalarımızda ürün çeşitlerimizin 300 adedi Türk tedarikçiler tarafından sağlanıyor. Tüm dünyadaki mağazalarda ise bu sayı 800'e çıkıyor" açıklamasını yaptı. IKEA mağazasına gelenler en çok ikili kanepe alırken, İKEA'da İsveç köftesi yemeği ihmal etmedi.