'İstikrar İş'in değerini artırır'

İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, İş Bankası'nın 20 milyar dolara yaklaşan piyasa değerini değerlendirirken, "Türkiye'de istikrar oldukça İş Bankası'nın çok daha büyük değeri ifade edeceğini düşünüyorum"

İSTANBUL - İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, İş Bankası'nın 20 milyar dolara yaklaşan piyasa değerini değerlendirirken, "Türkiye'de istikrar oldukça İş Bankası'nın çok daha büyük değeri ifade edeceğini düşünüyorum" dedi. Özince, İş Bankası'nın piyasa değerinin 19.1 milyar doları aşarak Ford, General Motors gibi dünya devlerini geride bırakmasını değerlendirdi.
Özince, bu gelişmede 'borsadaki hızlı çıkışta oluşan köpüğün etkisi var mı' sorusuna, "İlk defa olmuyor. İş Bankası daha önce de kamu hisseleri satışı sırasında 18 milyar dolar çıkmıştı" diye konuştu.
İş Bankası'nın bir banka olmanın ötesinde Türkiye'nin en büyük gruplarından biri olduğuna işaret eden Ersin Özince, "İştirakleri de düşüneceksiniz. Bence gayet doğal bir gelişme. Çünkü bu alımları profesyonel yatırımcılar yapıyor."
'İş Bankası'na gelen alıcılar var mı?' sorusunu ise Ersin Özince, "Hayır, öyle bir şey söz konusu değil. Öyle bir ihtiyacımız da yok. O (alıcılar) gelse de bana gelmez, sermayedara gider" şeklinde yanıtladı.