İştiraklere inceleme

Yapı Kredi Bankası'nın Çukurova Grubu'nun elindeki hisselerini satın almak için yürütülen görüşmeler kapsamında banka ile gizlilik anlaşması imzalayarak inceleme yapmaya başlayan Koç Finansal Hizmetler, Yapı Kredi'nin mali iştiraklerinde de incelemek için gizlilik sözleşmesi imzalıyor.

İSTANBUL - Yapı Kredi Bankası'nın Çukurova Grubu'nun elindeki hisselerini satın almak için yürütülen görüşmeler kapsamında banka ile gizlilik anlaşması imzalayarak inceleme yapmaya başlayan Koç Finansal Hizmetler, Yapı Kredi'nin mali iştiraklerinde de incelemek için gizlilik sözleşmesi imzalıyor.
Koç Grubu ile İtalyan Unicredito'nun ortaklığı olan Koç Finansal Hizmetler ile Çukurova Holding arasındaki müzakereler kapsamında, Koç Finansal Hizmetler bankada incelemelerine 19 Ocak tarihinde başladı.
Bugüne kadar şirketlerden yapılan açıklamalara göre, hisselerinin yüzde 66.32'si YKB'ye ait olan Yapı Kredi Finansal Kiralama'nın yanı sıra, yüzde 26 ortak olduğu Yapı Kredi Koray, yüzde 53.1'le ortaklığı olduğu Yapı Kredi Sigorta ve Yapı Kredi Y.O., Koç Finansal ile gizlilik sözleşmesi imzalanması için genel müdürlüklerine yetki verdi.