Isuzu'dan 2 bininci Turkuaz

Anadolu Isuzu'nun Türk mühendislerce tasarlanan ve Gebze Şekerpınar'daki tesislerinde üretilen Turkuaz otobüslerinin 2 binincisi, düzenlenen törenle üretim hattından indirildi.

İSTANBUL - Anadolu Isuzu'nun Türk mühendislerce tasarlanan ve Gebze Şekerpınar'daki tesislerinde üretilen Turkuaz otobüslerinin 2 binincisi, düzenlenen törenle üretim hattından indirildi. Fabrika Müdürü Ergun Tokan, Turkuaz serisinin kendileri için çok özel bir yere sahip olduğunu belirterek, "Tamamı Türk mühendisler tarafından tasarlanan Turkuaz otobüsleri ile Doğu Avrupa pazarına girmiş olduk" dedi.
Tokan, geçen yıl üretilen 6 bin aracın 700 adetinin Turkuaz otobüs olduğunu, bu yıl ise toplam üretimin yaklaşık yüzde 40'ının Turkuaz olacağını ifade ederek, "Hedefimiz dünyanın dört bir yanında piyasa lideri olmak" diye konuştu.
Şekerpınar beldesinde 1999 yılından bu yana faaliyet gösteren firma hakkında da bilgi veren Tokan, hafif kamyon, kamyonet, midibüs, pickup gibi ticari araçların üretim ve pazarlamasını gerçekleştiren Anadolu Isuzu'nun, 230 bin 500 metrekaresi açık 78 bin metrekaresi kapalı alandan oluşan üretim tesislerinin, yılda 13 bin 155 adet üretim araç kapasitesi bulunduğunu sözlerine ekledi.
Konuşmanın ardından Isuzu'nun ürettiği Turkuaz otobüslerinin 2 binincisi tören alanına getirildi. Bunun ardından Fabrika Müdürü Ergun Tokan ile fabrikanın eski çalışanlarından Mehmet Güngör, üzerinde Turkuaz resmi bulunan pastayı birlikte kestiler.