İsviçre hesaplardaki isimleri açıklıyor

İsviçre hesaplardaki isimleri açıklıyor
İsviçre hesaplardaki isimleri açıklıyor
İsviçre, ülkelerinde vergi soruşturması nedeniyle aranan yabancıların isimlerini yayınlamaya başladı. ABD'li isimlerinin sadece baş harfleri veriliyor.

RADİKAL - İsviçre'de yayımlanan Sonntagszeitung, yabancı ülkelerin vergi yetkililerinden gelen yoğun baskı üzerine, İsviçre bankalarında hesabı bulunan ve hakkında bilgi istenen kişilerin listesini resmi gazetede yayımlamaya başladı. Deutsche Welle'nin haberine göre, listede kişilerin isim, doğum tarihi ve milliyetlerine ilişkin bilgiler yer alıyor.

Gazete, isimlerin yayınlanmasının nedenini bu kişilere avukat tutma ve yasal başvuruda bulunma şansının verilmesi olarak gösterdi.

Gazeteye konuşan İsviçre Federal Vergi Dairesi'nden Alexandre Dumas, bankaların artık hesapları İsviçre'de bulunmayan müşterileri aramakla pek ilgilenmediğini söyledi. Bunun yerine yabancı ülkelerin resmi talepte bulunarak ülkelerindeki kayıp vergi mükelleflerinin izini bulmak için İsviçre Federal Vergi Dairesi'nden yardım istediği bildirildi.

İsviçre'nin bilgi isteyen ülkelerden ise gönderdiği diğer ayrıntıları gizli tutmasını istediği ifade edildi.

İsviçre resmi gazetesinin mayıs ayı sayısında İspanya, Hindistan, Hollanda, Almanya , İngiltere, ABD , Güney Kore vatandaşları ve Panama, Bahamalar ve İspanya'da kayıtlı firmalara ilişkin onlarca veri yayınlandı.

bigPara.com