'İtalya Türkiye'nin talebine yetişemiyor'

Maserati Yönetim Kurulu üyesi ve Tofaş Üst Yöneticisi Alfredo Altavilla, İtalya'nın Türkiye'nin talebini karşılayamadığını söyledi. Ferrari ve Maserati'nin Türkiye temsilciliğini üstlenen...

İSTANBUL - Maserati Yönetim Kurulu üyesi ve Tofaş Üst Yöneticisi Alfredo Altavilla, İtalya'nın Türkiye'nin talebini karşılayamadığını söyledi. Ferrari ve Maserati'nin Türkiye temsilciliğini üstlenen FerMas Oto'nun yeni showroom'unun açılışında konuşan Altavilla, şu anda taleplerin gayet iyi olduğunu belirterek, Ferrari'de yaşadıkları tek sorunun, talebi yeteri kadar karşılayamamak, İtalya'dan yeteri kadar otomobil alamamak olduğunu vurguladı.
Altavilla, "Türkiye'den gelen taleplere oranla İtalya'dan aldığımız oran daha az. Bu da olabilecek en güzel sorun" açıklamasını yaptı.
Türkiye ekonomisinin stabilite kazandığını, para biriminin iyi duruma geldiğini ifade eden Altavilla, "Bu, iyi bir işaret. Olumsuz olan şey, arabadaki vergilerin hâlâ çok yüksek olması" diye konuştu. Dört yeni model ürettiklerini ve piyasaya iki yeni model daha sunacaklarını açıklayan Altavilla, FerMas sayesinde müşterileriyle yakın ilişkide olacaklarını anlattı. Altavilla, otomobillerin Türkiye'de Avrupa'yla eşzamanlı satışa sunulacağını aktardı.