İtalyan tasarımcılar Karaca için Anadolu'yu gezecek

İtalyan tasarımcılar Karaca için Anadolu'yu gezecek
İtalyan tasarımcılar Karaca için Anadolu'yu gezecek

Karaca İcra Kurulu Başkanı Cüneyt Güneş, Kadın koleksiyonunda da önemli adımlar atacağız dedi.

Çift Geyik Karaca'yı yeniden ayağa kaldıran Narin Group, İtalyan modacı Alfio Bonacchi ile Anadolu'yu gezip, markayı yenileyecek.
Haber: SİBEL CİNGİ - sibel.cingi@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Türkiye ’nin köklü markası Çift Geyik Karaca, Türkiye turuna çıkıyor. 2005 yılında Narin Group’un satın aldığı markanın patronlarıyla ünlü İtalyan tasarımcıları Türkiye mozaiğini koleksiyona taşımak ve tüketicinin nabzını tutmak için karış karış Anadolu’yu dolaşacak. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun da yer aldığı rotada ekip en büyük mesafeyi karayoluyla kat edecek.
Türkiye’nin kült markalarından biri olan ancak zamana direnemeyerek rafa kaldırılan Çift Geyik Karaca’yı Tekfen Holding’den satın alan Narin Group, büyümeye odaklandı. “Karaca’yı tıpkı bir bebek gibi büyütüyoruz” diyen Çift Geyik Karaca İcra Kurulu Başkanı Cüneyt Güneş, emekleme dönemini geride bıraktıklarını, markanın artık genç , yaşlı, kadın , erkek çok daha geniş bir kitleye hitap ettiğini söylüyor. Karaca bünyesinde yeni bir marka daha yarattıklarını belirten Güneş, “Yeni markamız Toss’la ilk etapta genç erkek giyimi hedefledik” diyor.
Tasarımın işin en önemli püf noktası olduğuna dikkat çeken Güneş, “Versace, Donna Karan, Calvin Clein gibi dünyaca ünlü markalara kreasyon hazırlayan İtalyan modacı Alfio Bonacchi’yi büyüme planımıza dahil ettik. Bonacchi’nin eşi Anna Romiti ve oğlu Andrea Bonacchi de Karaca’nın yenilenme sürecine dahil oldu. İlk defa ailece bir marka için çalışıyorlar” açıklamasını yapıyor. 

Toss’a özel mağaza
Karaca’nın gençleşme yolunda önemli adımlar attığını ifade eden Karaca Genel Müdürü Hüseyin Eğilmezgil, yeni markaları Toss ile farklı bir trend oluşturacaklarını anlatıyor. Eğilmezgil, gençlere hitap edecek olan Toss ile de Türkiye genelinde mağazalaşacaklarını açıklıyor.
“Toss markası 2 yıl süren bir Ar-Ge ile ortaya çıktı” diyen Hüseyin Eğilmezgil, yıl sonuna kadar Karaca mağaza sayısının 100’e ulaşacağını, 100. yılın kutlanacağı 2017’de ise 200 Karaca mağazası hedeflediklerine ve adım adım dünyada da büyüyeceklerine dikkat çekiyor.

bigPara.com