İtalyanlarla pazarlık

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kayseri raylı sistem temel atma törenine de katıldı. Başbakan Erdoğan törende 36 ayda tamamlanması öngörülen raylı sistemin daha kısa sürede bitirilmesi için İtalyanlarla pazarlık yaptı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Kayseri raylı sistem temel atma törenine de katıldı. Başbakan Erdoğan törende 36 ayda tamamlanması öngörülen raylı sistemin daha kısa sürede bitirilmesi için İtalyanlarla pazarlık yaptı. Törende yaptığı konuşmada "İtalyanlar beni sever, onlarla aram iyidir. 36 ay uzun bir süre. Bunu kısaltmak için pazarlık edelim" diyen Başbakan Erdoğan şirket yöneticilerini yanına çağırdı. Erdoğan iki dakikalık görüşme sonrası kürsüden halka dönerek "Şimdi kendilerinden söz aldım. İnşaatı 30 ayda bitirecekler" dedi.
Törende bir konuşma yapan İtalyan Büyükelçisi Carlo Marsini raylı sistem inşaatının yapımında ortak olan Ansaldobreda'nın İtalyan'ın önde gelen şirketlerinden biri olduğuna dikkat çekti. Marsini İtalyan hükümetinin Türkiye'ye güvendiğini belirterek 'Bu güvenin bir göstergesi şu anda 300 kadar İtalyan şirketinin Türkiye'de yatırım yapıyor olmasıdır' diye konuştu.