İTO Başkanı Çağlar'dan TÜSİAD'a eleştiri: TÜSİAD her zaman karanlık odakların düğmesi oldu

İTO Başkanı Çağlar'dan TÜSİAD'a eleştiri: TÜSİAD her zaman karanlık odakların düğmesi oldu
İTO Başkanı Çağlar'dan TÜSİAD'a eleştiri: TÜSİAD her zaman karanlık odakların düğmesi oldu
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı ve AK Parti'nin kurucu üyelerinden olan İbrahim Çağlar, "Karanlık odaklar ne zaman Türkiye üzerinde oyunlar oynamak için düğmeye basmak istese, işte o düğme her zaman TÜSİAD olmuştur. Sayın TÜSİAD Başkanı'na düşen görev de düğme rolünü oynamak değildir" dedi.

RADİKAL- İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı ve AK Parti 'nin kurucu üyelerinden olan İbrahim Çağlar yazılı bir açıklama yaparak TÜSİAD'ı eleştirdi. Çağlar,"Karanlık odaklar ne zaman Türkiye üzerinde oyunlar oynamak için düğmeye basmak istese, işte o düğme her zaman TÜSİAD olmuştur. Sayın TÜSİAD Başkanı'na düşen görev de düğme rolünü oynamak değildir" dedi. İbrahim Çağlar, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Başkanı Cansen Başaran-Symes'in bir konferansta dile getirdiği, "Artan enflasyonu, aynı dönemlere denk gelen, bozulan güven ortamının, itibarı zedelenmiş Türkiye hikayesinin bir sonucu olarak da görmek mümkündür" ifadesini de içeren değerlendirmelerini eleştirdi.

'AÇIKLAMAK MÜMKÜN DEĞİL'

Çağlar, yazılı açıklamasında, "Biz sürekli güven ortamının gerekliliğini vurgularken, ekonominin aktörlerinden biri olan ve kendini 'Türkiye'nin başlıca endüstri ve hizmet kuruluşlarını temsil eder' şeklinde tanımlayan TÜSİAD'ın Sayın Yönetim Kurulu Başkanı'nın bu sözlerini, ne yazık ki 'tetikçilikten' başka şekilde açıklamak mümkün değildir" ifadelerini kullandı.

İTO Başkanı Çağlar, şunları kaydetti: "Karanlık odaklar ne zaman Türkiye üzerinde oyunlar oynamak için düğmeye basmak istese, işte o düğme her zaman TÜSİAD olmuştur. Seçim öncesi bu açıklamalar bizi şaşırtmaz. Ortaya atılan görüşler TÜSİAD Başkanı'nın değildir; çünkü bu ülkenin hiçbir ferdi böyle konuşmaz. Sayın TÜSİAD Başkanı'na düşen görev de düğme rolünü oynamak değildir.

'SUYU BULANDIRMAK...'


Ekonomi dünyasının aktörlerine düşen görev, karanlık senaryolarda yer almak değil, ekonomide güven ortamı oluşturmaktır. Ülkemizin ekonomisi, gelişmiş ve gelişmekte olan pek çok ülkeden daha iyi göstergelere sahipken, aksini iddia etmek suyu bulandırmaktan başka amaca hizmet etmez."

AA

 

bigPara.com

  http://www.radikal.com.tr/133471613347162

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  kedisero - UNDECLARED50

  Tusiad, ekonomik performansla demokrasi, hukukdevleti vs. arasında doğru bir orantı tesbit etmiş. Vay anasına! Aynı orantı 12 eylül/24 ocak gunlerinde neredeymiş? Vaktiyle gazetelerde çarşafçarşaf yayınladığınız o ültimatomlar hep demokrasi için miymiş? 70’lerde ülkücüler mi demokrasiyi koruyormuş? 2) c.başkanının kafası haklı olarak biraz karışık: tusiad senin derdin ne diye ikinci kez soruyor. Karın 5-10 kat artmış! Sendika yok, hukuk yok, grev yok! daha ne? 3) ben söyleyeyim: korkaklar. Obamanın amerikasıyla bushun amerikası arasındaki farkı bile bilmez onlar; amerika olsun da kağıttan olsun! Onların gezi dahil akpye muhalif demokratik kesimlerle aynı cepheye düşmeleri hoş bir raslantıdan ibarettir. Yoksa bu konuda ne bir iradeleri vardır, ne de bu durumdan birnebze olsun hoşnutturlar. Ama biz en kralından özgürlükçü, eşitlikçi LİBERAL bir anayasayı altımıza çekip highwaye vurduğumuzda zor görürsünüz o ‘10 kat karları’! dolayısıyla, hem para hem de itibar sahibi olduğunuz bugünlerin keyfini çıkartın! / ya bu yorumun bu haberin altında ne işi var?

  Karanlık - drhil

  Başkan, sen o karanlık odakları uzakta arama bence, önce aynaya bak sonra tepene doğru çevir gözlerini.