İTO başkanını seçecek

İstanbul Ticaret Odası'nda (İTO) bugün yapılacak seçimde, 230 meclis üyesi, İTO'nun yeni yönetimini belirleyecek.
İTO'nun Eminönü'ndeki merkezinde yapılacak seçimde, 09.00-17.00 saatleri arasında oy kullanılacak.

İSTANBUL/İZMİR - İstanbul Ticaret Odası'nda (İTO) bugün yapılacak seçimde, 230 meclis üyesi, İTO'nun yeni yönetimini belirleyecek.
İTO'nun Eminönü'ndeki merkezinde yapılacak seçimde, 09.00-17.00 saatleri arasında oy kullanılacak. Seçimde yönetim kurulu başkanı ve 10 yönetim kurulu üyesinin yanı sıra 30 asil ve 30 yedek TOBB delegesi, 6 asil ve 6 yedek disiplin kurulu üyesi belirlenecek. Seçimlerle belirlenen İTO organları, 4 yıl görev yapacak. Seçimde, 10 yıldan bu yana
İTO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdüren Mehmet Yıldırım ile Yeni İTO Platformu'nun öncülüğünü yapan İbrahim Çağlar ve Değişim Grubu'nun başında bulunan İTO Yönetim Kurulu üyesi Ali Kopuz'un, ayrı listelerle mücadele etmesi bekleniyor.
İzmir de kıran kırana
İzmir Ticaret Odası'nın (İTO) meslek komitesi ve meclis üyeliği seçimleri de dün büyük bir çekişme içinde yapıldı. İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, komitelerin 3'te 2'sinde istedikleri adayların kazandığını belirtirken, muhalefet ise kendilerinin kazandığını öne sürdü. (aa, dha)