İTO Körfez'de tanıtım turuna çıkacak

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş başkanlığındaki bir işadamı heyeti, 'Körfez Açılımı' stratejisi çerçevesinde 17-20 Ocak arasında Umman'da çeşitli temaslarda bulunacak.

İSTANBUL - İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş başkanlığındaki bir işadamı heyeti, 'Körfez Açılımı' stratejisi çerçevesinde 17-20 Ocak arasında Umman'da çeşitli temaslarda bulunacak.
İTO heyeti, yaklaşık 10 yıl önce başlayan ve Yalçıntaş döneminde hız kazanan 'Körfez Açılımı' stratejisi çerçevesindeki son Körfez ülkesi Umman'a gidecek. Devlet Bakanı Beşir Atalay'ın da katılımıyla gerçekleştirilecek temaslar sırasında, Umman'da ilk kez 'Türk Ürünleri Sergisi' düzenlenecek. Sergi, gerçekleştirilecek diğer etkinliklerle 'Türk Haftası' şeklinde daha etkin olarak tanıtılacak. Umman'ın başkenti Muskat'taki Türk Haftası kapsamında, B milli futbol takımlarının karşılaşması, Türk yemekleri haftası, Türk müziği günleri, Konya Tasavvuf Grubu, halk dansları grubu, hat ve ebru sanatçılarının gösterileri de yer alacak.
Yalçıntaş, Umman'daki etkinliklerle Türkiye'yi daha iyi tanıtma olanağı bulacaklarını, ticaret ve sanayi odasını ziyaret ederek iki oda arasında işbirliği protokolü imzalayacaklarını vurguladı.
Yalçıntaş, "Bunu Körfez'deki ekonomik Türk varlığını artırmak ve Körfez'de oluşmaya başlamış olan finansal birikimden Türkiye'nin mümkün olduğu kadar en fazla şekilde yararlanmasını sağlamak için yapıyoruz" dedi.