İTO yönetiminde kavga bitmiyor

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, 25 Temmuz tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında oda çatısı altında hiç arzu etmedikleri bir olay yaşandığını belirterek...

İSTANBUL - İstanbul Ticaret Odası (İTO) Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, 25 Temmuz tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında oda çatısı altında hiç arzu etmedikleri bir olay yaşandığını belirterek, "Bu olayın tarafı olan arkadaşlarımızdan biri olay olduğundan dolayı üzüntülerini belirtip yönetim kurulundan da özrünün kabul edilmesini beyan etti. Diğer arkadaşımız da bu olaya sakin ve soğukkanlı bir şekilde yaklaştı. Yönetim kurulu olarak bu olayı kendi içimizde halletmek üzere disiplin kuruluna gönderdik" diye konuştu.
Yolsuzluğu isim ve rakamlarla açıklayacak
İTO meclis üyelerinin konuşmasının ardından tekrar söz alan Murat Yalçıntaş, "Burada konuşan bazı arkadaşlarımız rant ve yolsuzluktan bahsettiler ve satır arasında ranta yolsuzluğa prim vermek ve paylaşmakla itham ettiler. Benim buna vereceğim cevabım var. Bu cevabı bu toplantıda vermeyeceğim. Önümüzdeki toplantıda isimlerle rakamlarla konuşacağım" dedi.
Şimdiye kadar haram yemediğini, söyleyen Murat Yalçıntaş, bir sonraki meclis toplantısına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağını da açıkladı.