İzdiham olur diye destek ekip getirtti

İzdiham olur diye destek ekip getirtti
İzdiham olur diye destek ekip getirtti
İlk mağazasının açılışında izdiham bekleyen H&M, yurtdışından 20 kişilik destek ekip getirirken, 30 kişilik de güvenlik ekibi oluşturdu.

SEVGİ SAYAR BAŞARAN

Hong Kong mağazasının açılışında büyük izdiham yaşayan H&M, Türkiye ’de de benzer bir açılış bekliyor. Bunun için de marka Forum İstanbul’da açacağı ilk mağazası için yurtdışından 20 kişilik destek ekip getirtti. Bugün akşam sadece VİP müşterilere kapılarını açacak olan H&M, cumartesi günü yapılacak resmi açılışla da Türkiye pazarına girmiş olacak. H&M Türkiye Genel Müdürü Leif Spang, “2007’de Hong Kong’da büyük bir izdiham yaşadık. Mağazada 2 hafta boyunca her gün 2 bin kişi kuyruğa girdi. Türkiye’de de benzer bir izdiham bekliyoruz. Açılış için yurtdışından deneyimli 20 kişilik destek ekip gelirken, 30 kişilik güvenlik ekibi oluşturuldu. Mağazada da 70 çalışan görev yapacak” dedi. Spang, kasadaki 15 elemanı da hızlı olmaları konusunda özel bir eğitime tabi tuttuklarını açıkladı.

Rekabet kazandıracak
H&M’le birlikte Türkiye pazarında büyük bir rekabet yaşanacağını belirten Spang, “Türk markalarının da büyük bir hazırlık içinde olduğunu görüyoruz. Yaşanacak rekabetten müşteri kazanacak. Rakiplerimizden dolayı bir korkumuz yok. Aksine büyük bir heyecan duyuyoruz” dedi. Spang, Türkiye pazarı için geç kalıp kalınmadığı yönündeki soruyu ise şöyle cevapladı: “Şu anda hazır olduğumuz için Türkiye’deyiz. Türkiye oldukça iyi gidiyor. 

Bu nedenle çok şanslıyız.” Mağaza açarken lokasyonun son derece önemli olduğunu kaydeden Spang, “Forum İstanbul’dan sonra ilk mağazayı aralık başında İstinye Park’ta açacağız. 2011 yılının bahar aylarında ise Forum Marmara ve Sapphire’de mağazamız açılacak. Mutlaka bir caddede olmak istiyoruz. Bu konuda birkaç yerle görüşüyoruz. Uygun lokasyon bulduğumuzda açacağımız cadde mağazası bizim amiral gemimiz olacak” diye konuştu. 

Spang, şirkette çalışacak üst düzey elemanların iki ay boyunca Almanya ’da eğitim aldığını belirterek “Çalışanlarımız arasında özellikle Almanya’da yaşayan Türkler de var. Özellikle bölüm müdürlerimizin büyük çoğunluğunu bunlar oluşturuyor. Bu sayı daha da artacak. Çünkü yurtdışından gelmek isteyen daha çok Türk var” dedi.bigPara.com

    ETİKETLER:

    Almanya

    ,

    Türkiye