İzmir'de devler savaşı

Deniz Ticaret Odası (DTO) Meclis Başkanı Erdoğan Yılmaz, İzmir Alsancak Limanı özeleştirme ihalesi için 5 firmanın şartname aldığını söyledi.

İZMİR- Deniz Ticaret Odası (DTO) Meclis Başkanı Erdoğan Yılmaz, İzmir Alsancak Limanı özeleştirme ihalesi için 5 firmanın şartname aldığını söyledi. DTO İzmir Şubesi 13'üncü olağan aylık meclis toplantısında konuşan Yılmaz, şartname alan şirketleri Dubai Ports, EİB Hutchison, Akfen, Özaltın İnşaat, İzmir Liman A.Ş. olarak sıraladı. Şartname alanlar arasında inşaat şirketlerinin de bulunmasını enteresan olarak nitelendiren Yılmaz, "İlgi az. Bunda İskenderun ve Mersin Limanı'nın özelleştirmesindeki olumsuz süreç etkili olabilir. Son teklif verme tarihi olan 7 Nisan'a kadar başvuruların artacağına inanıyoruz. İzmir Limanı'nın acilen özelleştirilmesi gerekiyor. İzmir Alsancak Limanı'nı kim alırsa alsın büyük fayda sağlayacak" dedi.
DTO Yönetim Kurulu Başkanı Geza Dologh ise şartname alan şirket sayısının az olmadığını savundu. Geza Dologh, 'Önemli olan ihaleye işi bilen şirketlerin ihaleye katılması" diye konuştu.