İzmirli Pizza Pizza yurtdışına açılıyor

İzmirli Pizza Pizza yurtdışına açılıyor
İzmirli Pizza Pizza yurtdışına açılıyor

Dünyanın en büyük pizza çevirme ustaları World Pizza Champions, Pizza Pizza için gösteri yaptı.

45 ilde ve Kıbrıs'ta 146 şubeye ulaşan İzmirli Pizza Pizza, çeşitli ülkelerden 10 farklı kurumla frinchise vermek için anlaşmak üzere olduğunu açıkladı

İSTANBUL - Pizza restoranlar zinciri Pizza Pizza, son ayları ekonomik krizle geçen 2008 yılında yüzde 20 büyüyerek, cirosunu 100 milyon liraya çıkardı. Şirketin yönetim kurulu başkanı Abbas Türker, İzmir’den ülkenin her yerine pizza malzemesi ulaştıran Pizza Pizza’nın güçlü bir lojistik altyapısına da sahip olduğunu belirtti.
Türker şöyle dedi: “Pizza Pizza, 2008 sonu itibarıyla 385 milyon liraya ulaşan pizza pazarının içinde her gün payını artırıyor. Günde ortalama 19 bin, yılda ise 7 milyon pizza satışıyla Türkiye’yi baştan başa sekiz defa kat eden firma, önümüzdeki dönemde istihdam sağlamaya devam etmeyi ve yurtdışına açılmayı hedefliyor. Pizza Pizza, 45 il ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde toplam 146 şubeye sahip. Bu yıl içinde ise 50 yeni şube hedefleniyor.”
Pizza Pizza’nın Ar-Ge bölümünden de söz eden Türker şu bilgileri verdi:
“Ocak ayında tatlılarda beş yeni lezzeti müşterilerimize sunduk. Beş yeni pizza çeşidini de ilk çeyrekte müşterilerimizle paylaşmaya hazırlanıyoruz.
Türkiye’nin en büyük pizza restoranlar zinciriyiz ve ürün gamımız oldukça geniş. Yıl sonuna kadar, farklı müşteri beklentilerini karşılayacak şekilde pizza çeşidini 25’e çıkarmayı planlıyoruz. Ayrıca önümüzdeki dönemde yeni salata ve makarna çeşitleri de menüye eklenecek. Yurtdışında bayilik için çalışmalarına hız verdik.
Bu konuda son aşamaya geldik. Yurtdışına çıkmaya hazır olduğumuzu düşünüyoruz. Şu anda altyapı çalışmalarımız devam ediyor. Çeşitli ülkelerden 10 farklı kurumla anlaşmak üzereyiz. Firmaların zor durumda olduğu bugünlerde Pizza Pizza olarak başarılı olmamızın sebebini ise değişen maliyetleri müşterilerimize yansıtmadan yola devam etmemize bağlıyorum. Bu dönemde bizler istihdamdan kısıntı yapmayı hiç düşünmedik. Büyümeye devam ettik.” (Radikal)