İzocam gözünü TOKİ evlerine dikti

İnşaat sektöründeki canlılıkla yılın ilk çeyreğinde kârını yüzde 100 artıran İzocam, bu yıl yapacağı 17 milyon avroluk yatırımla kapasitesini ikiye katlamayı hedefliyor.

İSTANBUL - İnşaat sektöründeki canlılıkla yılın ilk çeyreğinde kârını yüzde 100 artıran İzocam, bu yıl yapacağı 17 milyon avroluk yatırımla kapasitesini ikiye katlamayı hedefliyor. 2006 ilk çeyrek sonuçlarının açıklandığı toplantıda konuşan İzocam Genel Müdürü Nuri Bulut, TOKİ projeleri ve inşaat sektöründeki hareketlilikle ilk üç ayda 42.9 milyon YTL satış 5.1 milyon YTL net kâr elde ettiklerini söyledi.
Ciro hedefi 205 milyon YTL
2006 için 205 milyon YTL ciro, 30 milyon dolar ihracat ve yüzde 17 büyüme hedeflediklerini ifade eden Bulut, "Ciro hedefimizi yakalamak için kapasite artırıyoruz" dedi.
Türkiye'de kendi sektörlerinde lider olduklarını vurgulayan Bulut, yıl yapacakları 17 milyon avroluk yatırımla İzocam'ın Ortadoğu ve Balkanlar'daki en büyük mineral yün üreticisi konumunu pekiştireceklerini söyledi.
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) konutlarının yüzde 40'ının yalıtımını yaptıklarını da belirten Bulut, "TOKİ bu yıl 200 bin, 2007'de 250 bin konut yapacak. Bu inşaatlar hem bize hem de sektöre canlılık getirecek" diye konuştu.