Jel pazarı yüzde 64 büyüdü, Eyüp Sabri Tuncer piyasaya eczanelerden girdi

Jel pazarı yüzde 64 büyüdü, Eyüp Sabri Tuncer piyasaya eczanelerden girdi
Jel pazarı yüzde 64 büyüdü, Eyüp Sabri Tuncer piyasaya eczanelerden girdi

Engin Tuncer, Ayşe Demir ve Sönmez Hafizoğlu (soldan sağa) antibakteriyel ürün pazarı hakkında bilgi verdi.

Cumhuriyet'le yaşıt kolonya markası Eyüp Sabri Tuncer de, EST 1923 Cool Care ile antibakteriyel hijyen ürün serisi hazırladı. Eyüp Sabri Tuncer'in yeni antibakteriyel el hijyen serisi, yalnızca eczanelerde satılacak

İSTANBUL - Kolonyanın Cumhuriyet’le yaşıt en eski markalarından Eyüp Sabri Tuncer, uluslararası pazarlara açılma hedefi doğrultusunda doğal yaratıcılık konseptini temel alan yeni bir marka oluşturdu. Eczanelerde satışına başlanan ve EST 1923 Cool Care antibakteriyel el hijyen ürün serisi adıyla sunulan parfümlü ve parfümsüz antibakteriyel el temizleme jeli, spreyi ve mendilinden oluşan ürün serisi tüketicilere, kendilerinin ve sevdiklerinin temizliğine özen göstererek sağlıklı bir yaşam sürmelerine destek oluyor. 

Üçüncü kuşak iş başında
Eyüp Sabri Tuncer’in üçüncü kuşak yöneticisi, EST 1923 Yönetim Kurulu Başkan Vekili Engin Tuncer, “86 yıldır önemli yatırımlarla geliştirdiğimiz üretim tesisimiz, Türkiye’de en yüksek üretim kapasitesine sahip. Örneğin Cool Care antibakteriyel el temizleme spreyimizin tesisimizdeki günlük üretim kapasitesi 150 bin adet. Ayrıca mendilleri ürettiğimiz makine de Türkiye’de tek olma ve en yüksek kapasitede üretim yapma özelliğine sahip. Bu makinede de günlük 120 bin adet mendil üretimi gerçekleştiriyoruz. Bu kadar yüksek kapasiteli üretim hacmimizle, tüketicilerin güvenle kullanacağı EST 1923 Cool Care antibakteriyel el hijyen ürün serimizi hem yurtiçi, hem de yurtdışı pazarlara, talepleri rahatlıkla karşılayacak miktarlarda sunacağız” diye konuştu.
Son zamanlarda ortaya çıkan grip salgını sonrasında antibakteriyel ürünlere olan ilginin çok arttığını, temizlik ve hijyen sektörünün yalnızca iki aylık bir sürede yüzde 64’lük büyüme gösterdiğinin tahmin edildiğini belirten Engin Tuncer, bu pazar içinde daha önce yüzde 10 paya sahip olan antibakteriyel ürünlerin payının yüzde 30’a yükseldiğine dikkat çekiyor.
Engin Tuncer, “Salgın haberlerinin çıkmasından önce antibakteriyel ürünler konusunda üretim yapan firma sayısı üç iken, bugün bu sayının 55-60 arasında olduğu tahmin ediliyor. Buna merdiven altı sağlıksız üretim yapanlar da eklendiğinde bu sayı daha da artıyor. Ancak sağlık ve hijyen açısından son derece önem taşıyan bu ürünlerin gerçek amacına ulaşabilmesi için belli standartlarda ve kalitede üretilmesi gerekiyor. Dolayısıyla kendilerinin ve sevdiklerinin sağlığına özen gösteren tüketicilerin bu ürünleri seçerken markanın güvenilirliğine, üretimin kalitesine dikkat etmelerini öneriyoruz. Sektörde 86 yıldır güvenilirliği ve dürüstlüğü temsil eden markamız, edindiğimiz deneyim, birikim, uzman kadromuz tarafından gerçekleştirilen Ar-Ge çalışmaları ve kaliteli üretim ve paketleme süreçlerimizle, yalnızca eczanelerde satılmak üzere sunduğumuz EST 1923 Cool Care antibakteriyel el hijyen ürün serimizin tüketicilerin güvenini kazanacağına, gerek üretim, gerek ambalaj kalitemiz ve tasarımımızla bu pazarda öne çıkacağına inanıyoruz” diye belirtiyor. 

Eczane garantili ortam
Tuncer, EST 1923 markasının yalnızca eczanelerde satılacak olmasını ise şöyle açıklıyor: “EST 1923 olarak bu iddiamızla da fark yaratıyoruz. İnsan sağlığına verdiğimiz önemle geliştirdiğimiz bu ürünün, hijyen ürünü olması nedeniyle yalnızca eczanelerde satılması gerektiğini ve bu tür ürünlerin eczacılar tarafından tüketicilere sunulmasının ve tavsiye edilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Ürünlerin eczanelere ulaştırılmasında kullanılan dağıtım sistemi ve sıkı denetim dolayısıyla eczanelerde bulunan hiçbir ürünün merdiven altı ya da sahte üretimden gelmediği, dolayısıyla kaliteli ve güvenilir olduğu garantisi, tüketicilerin EST 1923 Cool Care antibakteriyel el hijyen ürünlerini güvenle satın almalarını sağlayacaktır.” 

El jelini sık kullanmak etkiyi azaltır
EST 1923 Teknik Koordinatörü Eczacı Sönmez Hafızoğlu’nun verdiği bilgiye göre, antibakteriyel ürünleri  şöyle kullanmak gerekiyor:
* Tüketici bu tür maddeleri, risk taşıyan genel kullanıma yönelik yüzey ve malzemelere temas ettiğinde kullanmalı. Bunun sıklığı da tüketicinin böyle ortamlara maruz kalma sıklığına paralel olacaktır. Antibakteriyel hijyen ürünleri su ve sabunun bulunmadığı, ancak ellerde hijyenin sağlanması gerektiği durumlarda kullanılır ve su sabunun yerine geçen değil, bu temizliği destekleyen ürünlerdir.
* EST 1923 Cool Care antibakteriyel hijyen ürün serisi ele sürüldükten hemen sonra cilt tarafından emildiği için yiyecek maddeleri ve ağızla temasında hiçbir olumsuz etki olmadığı gibi, aksine ellerin hijyeninin sağlanması için yiyecek maddeleri ve ağızla, yüzle temastan önce bu ürünlerin kullanımı kesinlikle önerilir.
* Bu tür ürünler kullanılmaya devam ettikçe ellerde bakterilere karşı direnci düşürmesi söz konusudur. Örneğin bu ürünleri ilk kez sürdüğünüzde tek bir damla jel elinizdeki mikrop ve bakterileri öldürebilirken, kullanıma devam ettikçe, ellerdeki bakteriler bu ürüne karşı güçleneceği için daha büyük miktarlarda kullanılması gerekebilecektir. Antibakteriyel ürünlerin yerli yersiz, gereksiz sıklıkta kullanılması, ürünün etkisinin azaltacak. (Radikal)