Jel pazarına Eczacıbaşı da Selin ile girdi

İSTANBUL - H1N1 virüsüne karşı önlem için çok önemli olan el temizliğinde antibakteriyel jel kullanımı arttı. Antibakteriyel jel ürünlerini üreten firmalar talebi karşılamakta güçlük çekerken, bu dönemde sayılamayacak kadar yeni markalar da ortaya çıkıyor. Birçok temizlik firması, fazla satılması nedeniyle jel üretimine geçiyor. El temizleme jelleri, kalitesi ve miktarına göre 1 liradan başlıyor, 10 liraya kadar çıkıyor. Jel üretiminde adı sanı duyulmamış merdivenaltı üretimler olduğu gibi büyük ve güvenilir firmalar da bulunuyor. Tüketicinin dikkatli olmasında fayda var.
Son olarak Eczacıbaşı, Selin markasıyla antibakteriyel jel pazarına girdi. Verilen bilgiye göre, Selin HijyenMax Antibakteriyel Jel’in etkinliği, TSE Deney Laboratuarları’nda yapılan araştırmalarla ortaya koyuldu ve ürünün 10 saniyede bakterilerin yüzde 98’ini, 15 saniyede yüzde 99.99’unu öldürdüğü tespit edildi. Ürün formülünün, Domuz Gribi (H1N1), Kuş Gribi (H5N1), mevsimsel grip ve benzer virüslere etkinliği Avrupa’da önde gelen ve H1N1 virüsü araştırmaları konusunda en yetkili merci olan Alman Mikrolab GmbH laboratuvarları tarafından test ediliyor. Sık kullanıma uygun olan Selin HijyenMax, hızla kuruyor ve ellerde yapışkanlığa neden olmuyor. Dermatolojik olarak da test edilen Selin HijyenMax Antibakteriyel Jel, 80 mililitrelik şişede Klasik ve Aloe Vera; 250 mililitrelik pompalı şişede Aloe Vera seçenekleriyle satışa sunuluyor.
Öte yandan koruyucu olduğu söyleyenbazı şifalı otların fiyatları da yükseldi. Ekinezya ise adete yok satıyor. Bu ürünün kilosu 45 liradan 100 liraya çıktı. (Radikal)