'Jet Fadıl' Maldivler'de ada satın aldı

'Jet Fadıl' Maldivler'de ada satın aldı
'Jet Fadıl' Maldivler'de ada satın aldı
Fadıl Akgündüz, Türkiye'de lüks tatil hizmeti verdiği muhafazakar kesime artık Maldivler'de satın aldığı adada da tatil satacak. "Artık Müslümanların da bir adası oldu" sloganıyla billboard ilanları veren Akgündüz'ün İstanbul'daki 63 dairesine haciz konulmuştu.

Hürriyet gazetesinden Fatma Aksu’nun haberine göre, ‘Jet Fadıl’ olarak ünlenen işadamı Fadıl Akgündüz’ün satın aldığı Kofenbe Adası, üzerindeki gölle birlikte 6 bin dönüm büyüklüğünde. Fadıl Akgündüz adaya 600 odalı bir otel ve 107 villadan oluşan bir proje yapıyor. Projenin yüzde 70’i tamamlandı.


UÇAK ŞİRKETİ DE KURACAĞIM

Akgündüz, otelin işletmesini yüzde yüz kendilerinin yapacaklarını, ulaşım maliyetini düşürmek için ayrıca bir uçak şirketi de kuracaklarını söyledi.

Akgündüz 40 yıla kadar devre tatil imkanı da sunacaklarını, önümüzdeki Kurban Bayramı'ndan itibaren işletmeye hazır hale getireceklerini söyledi.


HAREMLİK-SELAMLIK PLAJ

Finansman sıkıntı yaşayan bir firmayı satın alıp, büyük ortak olduklarını, işletmesinin yüzde yüz Caprice Gold tarafından yapılacağını anlatan Akgündüz, “Bizim müşteri pörtföyümüz tamamı muhafazakar kesim. O yüzden adada özel erkek ve kadın plajları olacak. Adanın 1 kilometre karasuları var ve izinsiz kimse adaya yanaşamıyor. Satışlarımıza başladık. Şimdiden olağanüstü talep var” dedi.


10 GÜNLÜK KİŞİ BAŞI 99 EURO

İstanbul sokaklarını süsleyen bilboardlar ise oldukça iddialı. İlanlarda şu detaylar yer alıyor.

“Bayanlara erkeklere özel plajlar. Özel plajlı villalar. Ücretsiz ulaşım ve 24 saat açık büfe. 10 günlük paket, kişi başı 99 Euro’dan başlayan fiyatlarla.”


BAŞKENTTE KOLSUZ BLUZ BİLE YASAK

Resmi adıyla Maldiv Cumhuriyeti, Hint Okyanusu’nda 1.200 adadan oluşan bir devlet olup, Hindistan’ın güneyinde ve Sri Lanka’nın yaklaşık 750 kilometre güneybatısında yer alıyor. Müslüman bir Cumhuriyet olan Maldivler, dünyanın önde gelen turizm cennetlerinden biri olarak biliniyor. Yakın zamanda İngiliz sömürgesi olmaktan kurtulup, askeri cumhuriyet tarzına dönüşen bir Müslüman ülke olarak ilginç bazı kuralları var. Başkente kolsuz bluz ve etek veya şort gibi kısa kıyafetlerle dolaşamazken, adaları teşkil eden milyonlarca minik adada bikiniyle gezip, güneşlenebiliyor.

bigPara.com